Ադրբեջանցի զինծառայողների մարմիններ ադրբեջանական կողմին չեն փոխանցվել.ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է 10/06/2022   15:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է տեղեկությունները, թե ադրբեջանցի զինծառայողների մարմիններ ադրբեջանական կողմին են փոխանցվել.
«Ադրբեջանը, փորձելով ինչ-որ բացատրություն գտնել ողջ աշխարհով տարածված սարսափելի տեսանյութին, որտեղ ադրբեջանցի զինծառայողները գնդակահարում են զինաթափված հայ զինծառայողներին, երկրի գլխավոր դատախազության միջոցով այսօր մի անհեթեթություն է տարածել, ըստ որի՝ իբր «ադրբեջանական կողմին է փոխանցվել 6 ադրբեջանցի զինծառայողի մարմին, որոնց տանջամահ են արել այն հայ զինծառայողները, որոնք պատկերված են հիշյալ տեսանյութում»։
Գրեթե ողջ քաղաքակիրթ աշխարհից հնչած դատապարտումներն ու հետաքննություն անցկացնելու կոչերն ընդունելու փոխարեն՝ պաշտոնական Բաքուն փորձում է արդարացումներ գտնել իր զինծառայողների կողմից իրականացված հրեշավոր վայրագություններին։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ադրբեջանցի զինծառայողների մարմիններ ադրբեջանական կողմին չեն փոխանցվել, իսկ Ադրբեջանի գլխավոր դատախազության տարածած հաղորդագրությունը կոչված է կոծկել Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից իրականացված պատերազմական հանցագործությունները»,-ասվում է ՊՆ հաղորդագրության մեջ։
15:56 03/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ պատվիրակությունն այցելել է ԱՄՆ ռազմաուսումնական հաստատություններ
18:06 01/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԶինծառայողների համար սոցցանցերում սննդի հավաքագրումը, դրամահավաքներն անթույլատրելի են. ՊՆ

Ереван назвал чужью сообщение Баку о передаче тел 6 азербайджанских военнослужащих 10/06/2022   16:36  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении опровергло сообщение Баку о передаче тел 6 азербайджанских военнослужащих.
“Азербайджан, пытаясь найти хоть какое-то объяснение распространенному по всему миру ужасающему видео, где азербайджанские солдаты расстреливают безоружных армянских военнослужащих, распространил сегодня через Генеральную прокуратуру страны чушь, согласно которой якобы “азербайджанской стороне были переданы тела 6 азербайджанских солдат, которые были замучены до смерти теми армянскими военнослужащими, которые изображены на упомянутом видео””, - говорится в заявлении оборонного ведомства Армении.
Вместо того, чтобы принять осуждения и призывы к расследованию со стороны едва ли не всего мирового сообщества, официальный Баку пытается найти оправдание чудовищным зверствам, совершенным его солдатами, отметили в Минобороны Армении.
Минобороны РА заявляет, что армянская сторона не передавала тела азербайджанских солдат Баку, а заявление, сделанное Генпрокуратурой АР, направлено на сокрытие военных преступлений, совершенные азербайджанскими ВС.
11:02 06/10/2022  |  Лента новостейТатевик Айрапетян уличила Пашиняна во лжи и увидела в нем угрозу безопасности для государства