ԱԺ նախագահը հանդիպել է Շվեյցարիայի դեսպանին. շեշտվել է ՀՀ տարածքից ադրբեջանական ԶՈւ-ի դուրսբերման հարցում միջազգային գործընկերների աջակցությունը 10/06/2022 13:22 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լուկաս Ռոզենկրանցին:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման օրակարգերը, առաջիկայում շվեյցարացի խորհրդարանականների պատվիրակների այցին առնչվող մանրամասներ: Անդրադարձ է եղել ադրբեջանական կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժմանը, դրա հետեւանքներին:
Շեշտվել է ՀՀ տարածքից ադրբեջանական զինված ուժերի դուրսբերման հարցում միջազգային գործընկերների աջակցության անհրաժեշտությունը:

Симонян на встрече с послом Швейцарии подчеркнул необходимость поддержки международных партнеров в выводе азербайджанских ВС с территории Армении 10/06/2022   14:13  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян 6 октября принял Чрезвычайного и Полномочного посла Швейцарской Конфедерации Лукаса Розенкранца.
Как сообщает пресс-служба парламента, на встрече обсуждались повестка развития межпарламентских отношений двух стран, а также детали предстоящего визита швейцарских парламентариев. Затронуты вторжение азербайджанской стороны на суверенную территорию Армении, его последствия.
Подчеркнута необходимость поддержки международных партнеров в выводе азербайджанских вооруженных сил с территории РА.
11:02 06/10/2022  |  Лента новостейТатевик Айрапетян уличила Пашиняна во лжи и увидела в нем угрозу безопасности для государства