Նիկոլ Փաշինյանի ստերից հետո ևս մեկ անգամ համոզվեցի, որ նա մեր պետության համար անվտանգային սպառնալիք է դարձել. Հայրապետյան 10/06/2022   10:43  |  Մեկնաբանություն
Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է երկիրը ղեկավարել ստի, կեղծիքի ու մանիպուլացիայի հիման վրա։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ադրբեջանագետ  Տաթևիկ Հայրապետյանը.
«Սուտը առ այն, թե նախկին բոլոր իշխանությունները ճանաչել են «Արցախն Ադրբեջանի մաս» մի պարզ հարցով հերքվում է։ Եթե նախկինները դա էին բանակցում, ինչու՞ Ադրբեջանը չգնաց խաղաղ կարգավորման, չէ՞ր ուզում Արցախը լինի Ադրբեջանի մաս, ինչու՞ Հեյդար Ալիևը չստորագրեց 2001 թ. Քի Վեսթը կամ Իլհամ Ալիևը` 2011 թ. Կազանը, ինչու՞ Ադրբեջանը հրաժարվեց ստորագրել Սերժ Սարգսյանի թողած «կապիտուլացիան»։
Որքա՞ն կարելի է հակատրամաբանական պնդումներ անել, վնասել սեփական պետությանը միայն թե արդարացնես քո անճարությունը։ Ի վերջո, Նիկոլ Փաշինյանը չունի մանդատ որևէ թուղթ ստորագրելու, որը կճանաչի Արցախն Ադրբեջանի կազմում։
Միշտ իմացեք, Արցախից հրաժարվողը հրաժարվելու է հայկական պետականությունից։ Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա ստերից հետո ևս մեկ անգամ համոզվեցի, որ նա մեր պետության համար անվտանգային սպառնալիք է դարձել»։
21:29 05/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻրավապահները չեն փորձի պարզել, թե ինչպես են պետական գաղտնիք պարունակող տեղեկությունները հայտնվել «Հայկական ժամանակ»-ում. դատախազությունը քրեական վարույթ չի նախաձեռնի
20:59 05/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօրվա դավաճանական խոսքը ոտքից գլուխ՝ բացահայտ սուտ էր․ Մելիքյան
19:49 05/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿապիտուլյանտը հերթական դավաճանական սուտն է ասել. Մադրիդյան դրույթներում արձանագրվել է ինքնորոշման իրավունքի սկզբունքը. քաղաքագետ

Татевик Айрапетян уличила Пашиняна во лжи и увидела в нем угрозу безопасности для государства 10/06/2022   11:02  |  Лента новостей
Никол Пашинян продолжает править страной, опираясь на ложь, фальсификации и манипуляции, заявил азербайджановед Татевик Айрапетян.
“Ложь о том, что все бывшие власти признали “Арцах в составе Азербайджана” опровергается одним простым вопросом. Если прежние власти вели переговоры об этом, то почему Азербайджан не пошел на мирное урегулирование, разве он не хотел, чтобы Арцах был в составе Азербайджана? Почему Гейдар Алиев не стал подписывать ‘Ки Уест”, а Ильхам Алиев – казанский документ. Почему Азербайджан отказался подписать оставленную Сержем Саргсяном “капитуляцию”. Сколько можно выступать с алогичными утверждениями, вредить собственному государству, чтобы только оправдать свою беспомощность. В конце концов у Никола Пашиняна нет мандата на то, чтобы подписывать бумагу, которая признает Арцах в составе Азербайджана”, - написала Айрапетян.
Он отметила, что тот, кто отказывается от Арцаха, откажется и от армянской государственности.
“После сегодняшней лжи Никола Пашиняна я вновь убедилась в том, что он стал угрозой безопасности для нашего государства”, - указала Айрапетян.