Արարատ Միրզոյանը Սամանթա Փաուերին է ներկայացրել Ժնևում Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ հանդիպման մանրամասներ 10/04/2022 21:15 | ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (ՄԶԳ) կառավարիչ Սամանթա Փաուերի հետ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
ՀՀ ԱԳ նախարարը և ԱՄՆ ՄԶԳ կառավարիչը մտքեր են փոխանակել Գործակալության կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի ընդլայնման հեռանկարների շուրջ: Քննարկվել են կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում համագործակցության հետագա ամրապնդման հնարավորությունները:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի հարցերի:
Արարատ Միրզոյանը Սամանթա Փաուերին է ներկայացրել Ժնևում Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ հանդիպման մանրամասները: Անդրադարձ է կատարվել նաև ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի հետևանքների վերցմանը, ՀՀ ինքնիշխան տարածքից ադրբեջանական զորքերի դուրսբերմանը:

Арарат Мирзоян и Саманта Пауэр обсудили вопрос вывода азербайджанских войск с суверенной территории Армении 10/05/2022   00:09  |  Лента новостей
4 октября состоялся телефонный разговор министра иностранных дел РА Арарата Мирзояна с главой Агентства США по международному развитию (USAID) Самантой Пауэр. Подробности сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
Министр иностранных дел РА и руководитель USAID обменялись мнениями о перспективах расширения программ, реализуемых Агентством в Армении. Были обсуждены возможности дальнейшего укрепления сотрудничества в сфере борьбы с коррупцией.
Собеседники коснулись также вопросов региональной и международной повестки.
Арарат Мирзоян представил Саманте Пауэр подробности встречи с министром иностранных дел Азербайджана в Женеве. Были также обсуждены ликвидация последствий последней азербайджанской агрессии, вывод азербайджанских войск с суверенной территории Республики Армения.