Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները զանգահարում են Արցախի պետական կառույցների համարներին և կեղծ լուրեր տարածում, թե խաղաղապահները դուրս են եկել. ԱՀ ԱԱԾ 10/04/2022   17:38  |  Քրեական խրոնիկոն
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները զանգահարում են Արցախի պետական կառույցների կայքերում առկա հեռախոսահամարներին և մոտակա օրերին ՌԴ խաղաղապահ ուժերի Արցախից դուրս գալու վերաբերյալ կեղծ լուրեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։
Արցախի ԱԱԾ-ից հայտնում են, որ առաջիկա օրերին չի բացառվում նաև պետական կառույցների կայքերի վրա հաքերային հարձակումները։
ԱՀ ԱԱԾ-ն համապատասխան քայլեր է ձեռնարկում հնարավոր զարգացումները կանխարգելելու համար:
Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին:
Կասկածելի բովանդակությամբ զանգեր ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26:
10:29 15/07/2022  |  ՄամուլԲացառիկ մանրամասներ. Ով է դավաճանության մեջ մեղադրվող կինը. «Իրավունք»
11:47 29/06/2022  |  Քրեական խրոնիկոնԱՀ ԱԱԾ-ն պետական դավաճանության 5 նոր դեպք է բացահայտել (տեսանյութ)
15:17 18/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախցի կինը թանկարժեք օծանելիքի,պայուսակի, Iphone 11-ի և գումարի դիմաց օտարերկրյա հատուկ ծառայություններին երկրի մասին տվյալներ է փոխանցել․ Արցախի ԱԱԾ (տեսանյութ)
12:30 30/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԱԾ-ում մարտական ստորաբաժանումներ են ստեղծվում.ԱԺ-ն նոր նախագիծ ընդունեց
19:07 24/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԱԾ-ն հարուցել է քրգործ դիվերսիա հոդվածի հատկանիշներով.ԱՀ ԱԱԾ հայտարարությունը
17:08 18/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԱԾ-ն հորդորում է զերծ մնալ ցանկացած գործողությունից, որը կարող է բերել ներքին պառակտման
00:12 13/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԱԾ-ն ուսումնասիրում է բարձրաստիճան պաշտոնյաների կողմից ընտանիքները Արցախից տեղափոխելու մասին լուրերի իսկությունը
19:20 08/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԱԾ-ի կողմից միջոցներ են ձեռնարկվում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից հնարավոր դիվերսիոն դրսևորումները և հանցավոր արարքները վեր հանելու ուղղությամբ

Спецслужбы Азербайджана распространяют дезинформацию о выводе российских миротворцев из Арцаха - СНБ 10/04/2022   18:04  |  Лента новостей
Служба национальной безопасности Республики Арцах, преследуя реализацию возложенных на нее законодательством функций и полномочий в сфере информационной безопасности, сообщает, что азербайджанские спецслужбы звонят по телефонным номерам, доступным на сайтах государственных структур Арцаха и распространяют ложную информацию о выводе в ближайшие дни российских миротворческих сил из Арцаха с целью посеять панику среди населения.
В СМБ Арцаха заявили, что в ближайшее время также не исключены хакерские атаки на сайты госучреждений.
СНБ Республики Арцах предпринимает соответствующие шаги для пресечения возможного развития событий. Ведомство призывает не вестись на фейковые новости и следить только за официальными источниками.
СНБ призывает в случае поступления подозрительных звонков обращаться в ведомство через официальный сайт и позвонить на телефон горячей линии по следующим номерам: 047-94-41-26 и 41-26.