ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի արձագանքը՝ Տեր -Պետրոսյանի հայտարարությանը 10/04/2022   11:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախաձեռնած հանդիպումների մասին մասնակիցներից մեկի մեկնաբանության նկատմամբ վերաբերմունք ավելի կոռեկտ կլինի հարցնել Մայր Աթոռից: «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այսպես է արձագանքել ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Միկոյանը՝ անդրադառնալով Լևոն Տեր-Պետրոսյանի երեկ հնչեցրած հայտարարությանը,որ իշխանությունների և ընդդիմության միջև Վեհափառի նախաձեռնած հարթակի անհրաժեշտությունը՝ Արցախի ու Հայաստանի նախկին նախագահների մասնակցությամբ, սպառված է:
Ինչ վերաբերում է Փաշինյանի ընտանեկան թերթում՝ ՀԺ-ում երեկ հրապարակված հոդվածին` որտեղ, հղում անելով «հավաստի աղբյուրին» և ի գիտություն Վեհափառ Հայրապետի, 3 նախագահների և փորձագիտական հանրության, ներկայացվել է Ադրբեջանի պահանջները Հայաստանից, ՀՀ Երկրորդ նախագահի գրասենյակից արձագանքեցին.
«Անանուն աղբյուրներին հղումներ պարունակող հոդվածներ չեմ մեկնաբանում, որքան էլ դա հրապարակված լինի որևէ պաշտոնյայի ընտանեկան թերթում»:
15:31 28/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք ՀԱՊԿ անդամ էինք, բայց Եվրոպայից զենք էինք գնում. Քոչարյան
15:20 28/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդիկ, որոնք պետք է հերոսի կոչումներ ստանային, հայտնվել են բանտում, նրանք, որոնց պետք էր պագոնից զրկել, հերոսի կոչում են տվել. Քոչարյան

В офисе Роберта Кочаряна отреагировали на заявления Левона Тер-Петросяна 10/04/2022   11:54  |  Лента новостей
За комментарием по поводу отношения к заявлению одного из участников инициированной Католикосом всех армян встречи было бы корректнее обратиться Первопрестольный Святой Эчмиадзин. Так отреагировал в беседе с “ФактИнфо” координатор офиса второго президента Армении Баграт Микоян на вчерашнее заявлении Левона Тер-Петросяна о том, что необходимость в инициированной Католикосом площадке для диалога между властями и оппозицией с участием экс-президентов Арцаха и Армении отпала.
Что касается опубликованной накануне в семейной газеты Пашиняна “Айкакан жаманак” статьи со ссылкой на “достоверный источник”,  в которой к сведению Католикоса всех армян, трех экс-президентов и экспертного сообщества была представлена информация о требованиях Азербайджана к Армении, глава офиса Роберта Кочаряна заявил:
“Статьи, содержащие ссылку на неназванные источники, не комментирую, даже если они опубликованы в семейной газете какого-либо чоновника".