ՊՆ պատվիրակությունն այցելել է ԱՄՆ ռազմաուսումնական հաստատություններ 10/03/2022   15:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՆԱՏՕ-ի ռազմական կրթության կատարելագործման ծրագրի (DEEP) շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունն օրերս այցելել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների մի շարք ռազմաուսումնական հաստատություններ:
ԱՄՆ աշխատանքային այցի ընթացքում պատվիրակությունը հանդիպել է գործընկերների հետ՝ Վեսթ Փոյնթի ռազմական ակադեմիայում, ԱՄՆ բանակի պատերազմի քոլեջում, Ազգային պաշտպանական համալսարանում և Ցամաքային ուժերի շտաբում։ Նրանք զրուցել են ընդունելության, ինտեգրման, ակադեմիական ծրագրերի և ռազմական պատրաստության հարցերի շուրջ:
Կողմերը կարևորել են ռազմակրթական ուղղությամբ հետագա համագործակցության ամրապնդման անհրաժեշտությունը։ Այս առումով, ԱՄՆ ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներն ընդգծել են, որ պատրաստ են գործակցել Հայաստանի հետ` պաշտպանական ոլորտի ազդեցիկ առաջնորդներ պատրաստելու գործում:
10:03 01/10/2022  |  ՄամուլՊաշտպանության նախարարությունը թաքցնում է իրականությունը. «Ժողովուրդ»
22:19 30/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԺամը 22:00-ի դրությամբ հայ-ադրբեջանական սահմանին իրադրության փոփոխություն չի արձանագրվել․ ՊՆ
10:11 30/09/2022  |  ՄամուլԻնչ եղավ հակառակորդի՝ Հայաստան ներթափանցած խմբերի ճակատագիրը. «Ժողովուրդ»
10:03 30/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ-ադրբեջանական սահմանին իրադրության փոփոխություն չի արձանագրվել. ՊՆ
22:13 29/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԺամը 22:00-ի դրությամբ հայ-ադրբեջանական սահմանին իրադրության փոփոխություն չի արձանագրվել. ՊՆ

Делегация Минобороны Армении посетила военные учебные заведения США 10/03/2022 16:13 | Лента новостей
В рамках программы НАТО по усовершенствования военного образования(DEEP) делегация министерства обороны Армении на днях посетила ряд военных учебных заведений США. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
В рамках визита в США члены делегации встретились со своими коллегами в Военной академии Вест-Пойнта, в Колледже армии США, в Национальной университете обороны и в Штабе сухопутных сил. Темой дискуссии стали вопросы, касающиеся приема в учебные заведения, интеграции, академических программ и военной подготовки.
Стороны отметили необходимость укрепления дальнейшего сотрудничества в военно-образовательном направлении. В этом плане представители учебных заведений США подчеркнули готовность сотрудничать с Арменией в деле подготовки влиятельных лидеров в сфере обороны.