Սահմանազատման հանձնաժողովի նիստը հոկտեմբերին անցկացնելու առաջարկի հեղինակը հայկական կողմն է․ Վահան Հունանյան 10/03/2022   14:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի նիստը նախատեսվածից ավելի շուտ անցկացնելու առաջարկն արել է հայկական կողմը՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանի և Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպման ժամանակ։
«Հայկական կողմն է առաջարկել փոխվարչապետների հետ համաձայնեցնել հոկտեմբերին հանդիպելու հնարավորությունը», - «Փաստինֆո»-ին այս մասին ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը։
Ավելի վաղ, սակայն, ադրբեջանական կողմը հայտարարել էր, թե նման առաջարկով հանդես են եկել իրենք։
12:02 31/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱշխատանքային այցով Երևան կժամանի ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Լեհաստանի ԱԳ նախարար Զբիգնև Ռաուն
18:30 23/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻ՞նչ դիրքորոշում ունի Հայաստանը Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև դաշնակցային համագործակցության մասին հռչակագրի ստորագրման վերաբերյալ.ԱԳՆ մամուլի խոսնակի պատասխանը՝ «Sputnik Արմենիա»-ի հարցին
13:13 08/02/2022  |  ՔաղաքականԲելառուսի նախագահի աշխարհաքաղաքական ինքնատիպ վերլուծությունները նպատակ ունեն սպասարկելու առաջին հերթին սեփական ներքին քաղաքական օրակարգը .ՀՀ ԱԳՆ-ն արձագանքել է Լուկաշենկոյին

С предложением о проведении заседания по делимитации границы в октябре выступила армянская сторона - МИД 10/03/2022   14:35  |  Лента новостей
С предложением о проведении раньше намеченного срока заседания комиссии по делимитации и безопасности границы выступила армянская сторона в ходе встречи глав МИД Армении и Азербайджана Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова.
“Армянская сторона предложила Азербайджану согласовать с вице-премьерами возможность встречи в октябре”, - сообщил ИА "ФактИнфо" пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян.
Ранее азербайджанская сторона заявила, что с подобным предложением выступила она.
16:32 23/09/2022  |  Лента новостейВ офисе Мгера Григоряна прокомментировали сообщения о встрече с вице-премьером Азербайджана