Անդրանիկ Քոչարյանը գրությամբ դիմել է ՆԱՏՕ-ի անդամ պետությունների գործընկերներին՝ ներկայացնելով Ադրբեջանի ԶՈՒ վայրագությունները հայ զինծառայողների նկատմամբ 10/03/2022 14:03 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր՝ հոկտեմբերի 3-ին, ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը գրությունով դիմել է ՆԱՏՕ-ի անդամ պետությունների իր կոլեգաներին՝ ներկայացնելով Ադրբեջանի ԶՈԻ-ի կողմից արված վայրագությունները հայ զինծառայողների նկատմամբ և կոչ արել ձեռնարկել համապատասխան քայլեր նմանօրինակ անմարդկային գործողությունները դատապարտելու վերաբերյալ:
Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի Ֆեյսբուքի էջից:

Депутат НС Армении Андраник Кочарян в обращении к коллегам из стран НАТО представил зверства азербайджанских ВС 10/03/2022   14:49  |  Лента новостей
Председатель постоянной комиссии НС Армении по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян в письменном обращении к своим коллегам из государств-членов НАТО представил совершенные вооруженными силами Азербайджана зверства в отношении армянских военнослужащих. Об этом сообщается на странице парламентской комиссии в Facebook.
Андраник Кочарян призвал их предпринять соответствующие шаги для осуждения подобного рода бесчеловечных деяний.