ԿԸՀ նախագահի պաշտոնում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրել է Վահագն Հովակիմյանի թեկնածությունը 10/03/2022 16:39 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրել է Վահագն Հովակիմյանի թեկնածությունը:
Այս մասին Հովակիմյանը հայտնել է Ֆեյսբուքի իր էջում:
«ՀՀ Սահմանադրության 195-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն՝ ՀՀ ԿԸՀ անդամներն իրենց լիազորություններն իրականացնելիս չեն կարող լինել որևէ կուսակցության անդամ կամ որևէ այլ կերպ զբաղվել քաղաքական գործունեությամբ։ Ըստ այդմ, տեղեկացնում եմ, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը, ի դեմս վարչության նախագահ Սուրեն Պապիկյանի, դիմում եմ ներկայացրել կուսակցության անդամակցությունս դադարեցնելու մասին։ Այսպիսով, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանն անդամակցությունս այլև դադարեցված է։
Տեղեկացնեմ նաև, որ այսօր նաև ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանին եմ ներկայացրել ՀՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնից և պատգամավորի պաշտոնից հրաժարականիս դիմումները»,- գրել է Հովակիմյանը:

Правящая фракция выдвинула кандидатуру Ваагна Овакимяна на пост главы ЦИК Армении 10/03/2022   17:51  |  Лента новостей
Фракция "Гражданский договор" выдвинула на должность председателя Центральной избирательной комиссии Армении кандидатуру Ваагна Овакимяна. Об этом сообщил сам Овакимян на своей странице в Facebook.
Он сообщил, что представил председателю правления политсилы Сурена Папикяну заявление о прекращении членства в партии "Гражданский договор".
Овакимян также проинформировал, что сегодня подал спикеру парламента Армении Алену Симоняну заявления об отказе от должности заместителя председателя постоянной комиссии НС РА по государственно-правовым вопросам и  депутатского мандата.
15:11 12/05/2013  |  Актуальная тема ЦИК Армении подвела итоги голосования
21:07 18/03/2013  |  Избирательное право ЦИК Армении предлагает упразднить требование по проставлению специального штампа в паспортах избирателей