Իսկության մասով որևէ կասկած չկա․ ադրբեջանական զինված ուժերին բնորոշ ձեռագիր է․ ՊՆ մամուլի խոսնակը՝ հայ գերիներին գնդակահարելու տեսանյութի մասին 10/02/2022   12:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Տելեգրամ ալիքներում տարածված՝ ադրբեջանական զինծառայողների կողմից հայ գերիներին գնդակահարելու տեսանյութի հետ կապված «Փաստինֆո»-ն մեկնաբանություն է ստացել ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակից։
«Իսկության մասով որևէ կասկած չկա․ ադրբեջանական զինված ուժերին բնորոշ ձեռագիր է։ Այդ ձեռագիրը մեզ հայտնի է նախորդիվ տեղի ունեցած նույնանման դեպքերի վերաբերյալ անհերքելի ապացույցներից։ Տեղանքի և ժամանակագրության առումով, սակայն, առայժմ որևէ հստակ բան չեմ կարող ասել․ համապատասխան մարմիններն ուսումնասիրում են տեսանյութը»,-«Փաստինֆո»-ին ասաց ՊՆ մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը։
Տեսանյութը` «Փաստինֆո»-ի տելեգրամի ալիքում: Զգուշացում. այն պարունակում է սահմռկեցուցիչ կադրեր:
21:36 27/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԹող Աստուած անոնց հոգին լուսաւորէ․ Արամ Ա
21:09 27/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱխալքալաքում տեղի է ունեցել հոգեհանգստյան կարգ՝ ի հիշատակ 44-օրյա պատերազմում նահատակված հայորդիների
23:23 21/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտի դաշտում սարսափելի բան է, երբ թշնամին թիկունք է անցնում․ հիմա նման իրավիճակ է՝ թշնամին մեր պետության թիկունքում է և մեզ կօգնի միայն շրջանաձև պաշտպանությունը․ երկու պատերազմների մասնակից
22:38 20/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի սանձազերծած պատերազմի հետեւանքով զոհվել է ավագ լեյտենանտ, 44-օրյա պատերազմի մասնակից Հայկ Գասպարյանը
23:38 19/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյստեղ հակառակ պատկերն է․ Եվ սա ընդամենը 1 օրում․ Ռուբեն Մխիթարյան
22:22 19/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիները գերության մեջ սպանել են վիրավոր գերեվարված եւս մեկ հայ զինվորի

Нет никаких сомнений в подлинности, это почерк азербайджанских ВС: Минобороны РА о шокирующем видео расстрела армянских пленных 10/02/2022   13:09  |  Лента новостей
Нет никаких сомнений в подлинности: это почерк, характерный для азербайджанских вооруженных сил, заявил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арам Торосян в комментарии агентству "ФактИнфо" касательно появившегося в сети шокирующее видео расстрела азербайджанскими ВС армянскими военнопленных
"В том, что касается подлинности, нет никаких сомнений: это почерк, характерный для азербайджанских вооруженных сил. Этот почерк известен нам по неопровержимым свидетельствам подобных случаев, имевших место ранее. На данный момент мы не можем сообщить каких-либо конкретных данных о местоположении и хронологии событий. Соответствующие органы сейчас изучают видео", - заявил "ФактИнфо" пресс-секретарь МО Арам Торосян.
Шокирующее видео появилось в сети сегодня утром. На него отреагировал спецпредставитель ЕС по Южному Кавказу Тойво Клаар.
"Еще одно ужасающее видео, на котором показан расстрел армянских пленных. Если достоверность этих кадров подтвердится, тогда налицо военное преступление, которое должно быть расследовано, а виновные — наказаны", - написал Тойво Клаар в своем микроблоге в Twitter.