Ադրբեջանն այնպես է անում, որ Հայաստանին զենք չմատակարարվի. հարյուր միլիոնավոր դոլարներ վճարված են, բայց Հայաստանին զենք չեն մատակարարում.Փաշինյան 09/29/2022   11:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության այսօրվա նիստին հայտարարեց, որ Ադրբեջանը փորձում է այնպես անել, որ Հայաստանին զենք չմատակարարեն.
«Ադրբեջանական կողմը, բոլոր այն ուղղություններով, բոլոր այն դեպքերում, որտեղ հնարավոր է, ցավոք, որոշակի հաջողություններ ունի, նաև մեր դաշնակիցների հետ հարաբերությունների իմաստով։ Նրանք փորձում են այնպես անել, որ Հայաստանին զենք, ռազմամթերք չմատակարարվի։
Մենք դեպքեր ունենք, երբ 100 միլիոնավոր դոլարներ վճարված են, բայց Հայաստանի նկատմամբ մատակարարումների պարտավորությունները չեն կատարվում, այդ թվում՝ դաշնակից երկրների կողմից։ Սա, իհարկե, ցավալի իրողություն է, և մենք խորապես պիտի վերլուծենք այս իրադրությունը»,-հայտարարել է Փաշինյանը:
Նրա դիտարկմամբ՝ այս ամենը տեղի է ունենում մի հեռահար նպատակով, որ մենք հրաժարվենք մեր պետականությունից, ինքնիշխանությունից և մեր տարածքային ամբողջականությունից զիջումներ անենք.
«Ի հեճուկս բոլոր գործոնների՝ մենք վճռական ենք, մեր անկախությունը և մեր ինքնիշխանությունը մեր տարածքային ամբողջականությունը պաշտպանելու հարցում, և փառք բոլոր այն հերոսներին, ովքեր կանգնած են Հայաստանի անկախության, ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության պաշտպանության դիրքերում»,-ասաց Փաշինյանը:
11:21 29/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական ԶՈՒ-ն ՀՀ տարածքից կրակել է մեր զինվորների ուղղությամբ
10:39 29/09/2022  |  ՄեկնաբանությունԱդրբեջանը հիմա հենց այդ բուֆերային գոտին է ձևավորում մեր տարածքում՝ ապահովելով հայկական զորքերի հետքաշումը ադրբեջանցիների հայելային առաջխաղացմամբ.Բալյան
10:33 29/09/2022  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանը խաբել է. մաս 101
10:14 29/09/2022  |  ՄամուլԻսրայելօրիների ժամանակը. «Հրապարակ»
10:12 29/09/2022  |  ՄամուլԻշխանությունները հետպատերազմական հրատապ նախաձեռնությամբ են հանդես եկել. «Հրապարակ»
10:07 29/09/2022  |  ՄամուլԼուրջ խոսակցություն է եղել. մանրամասներ Փաշինյանի եւ ՔՊ-ի հետ հանդիպումից. «Ժողովուրդ»
23:54 28/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Աջակցիր Հայաստանի ժողովրդավարությանը». Փաշինյանն այս հեշթեգով գրառում է կատարել՝ ի պատասխան ադրբեջանական ագրեսիայի
18:42 28/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը ժամանել է խորհրդարան. այս պահին ընթանում է Նիկոլ Փաշինյանի և ՔՊ-ական պատգամավորների փակ հանդիպումը
17:14 28/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն ԱԺ է գնում. թիմակիցները հարցեր ունեն. ArmLur.am
14:31 28/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությանը

Пашинян заявил о невыполнении обязательств по поставкам Армении оружия на сотни миллионов долларов, в том числе со стороны союзников 09/29/2022 11:53 | Лента новостей
Премьер-министр Армении на сегодняшнем заседании правительства заявил, что Азербайджан пытается сделать так, чтобы Армении не поставлялось вооружение.
Как отметил он, к сожалению, Азербайджан добился определенных успехов в отношениях с союзниками Армении, и делает все возможное для того, чтобы сорвать поставки оружия и боеприпасов в РА.
"Где это возможно, они делают так, чтобы Армении не поставлялось оружие и боеприпасы. Мы столкнулись со случаями, когда сотни миллионов долларов были выплачены, но обязательства по поставкам не выполняются, в том числе со стороны стран-союзников. Это удручающие реалии, и мы должны глубоко проанализировать сложившееся положение дел", - отметил Пашинян.
По его словам, все это делается с одной целью заставить нас отказаться от суверенитета, территориальной целостности, пойти на уступки.
"Вопреки всем факторам Армения полна решимости защитить свою независимость, суверенитет и территориальную целостность. Слава всем тем героям, которые стоят на страже независимости, суверенитета и территориальной целостности Армении", - сказал Пашинян.