Լուծում կարող է լինել Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին միջազգային դիտորդական առաքելության տեղակայումը. Փաշինյան 09/29/2022   11:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանն առաջարկում է Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին միջազգային դիտորդական առաքելության տեղակայել.
«Մենք շատ ակտիվ աշխատանք ենք իրականացնում միջազգային բոլոր հնարավոր գործընկերների հետ: Որպես միջազգային հանրության պատասխանատու անդամ` մենք ականջալուր ենք և համաձայն ենք բոլոր այն կոչերին, որ հարցերը պետք է լուծել դիվանագիտական խաղաղ ճանապարհով, բայց ինչպես տեսնում եք` Ադրբեջանը շարունակաբար դիմում է ագրեսիվ գործողությունների։
Այս իրավիճակում մենք միջազգային գործընկերներին հետևողականորեն առաջարկում ենք հետևյալ բանաձևը՝ լուծումը կարող է լինել Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին միջազգային դիտորդական առաքելության տեղակայումը, կլինի դա՝ ՄԱԿ-ի ԱԽ-ի, ԵԱՀԿ-ի, թե որևէ այլ միջազգային կազմակերպության»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
11:21 29/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական ԶՈՒ-ն ՀՀ տարածքից կրակել է մեր զինվորների ուղղությամբ
10:39 29/09/2022  |  ՄեկնաբանությունԱդրբեջանը հիմա հենց այդ բուֆերային գոտին է ձևավորում մեր տարածքում՝ ապահովելով հայկական զորքերի հետքաշումը ադրբեջանցիների հայելային առաջխաղացմամբ.Բալյան
10:33 29/09/2022  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանը խաբել է. մաս 101
10:14 29/09/2022  |  ՄամուլԻսրայելօրիների ժամանակը. «Հրապարակ»
10:12 29/09/2022  |  ՄամուլԻշխանությունները հետպատերազմական հրատապ նախաձեռնությամբ են հանդես եկել. «Հրապարակ»
10:07 29/09/2022  |  ՄամուլԼուրջ խոսակցություն է եղել. մանրամասներ Փաշինյանի եւ ՔՊ-ի հետ հանդիպումից. «Ժողովուրդ»
23:54 28/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Աջակցիր Հայաստանի ժողովրդավարությանը». Փաշինյանն այս հեշթեգով գրառում է կատարել՝ ի պատասխան ադրբեջանական ագրեսիայի
18:42 28/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը ժամանել է խորհրդարան. այս պահին ընթանում է Նիկոլ Փաշինյանի և ՔՊ-ական պատգամավորների փակ հանդիպումը

Пашинян предлагает разместить на армяно-азербайджанской границе международную мониторинговую миссию 09/29/2022 12:05 | Лента новостей
Никол Пашинян предлагает разместить на границе Армении и Азербайджана международную мониторинговую миссию.
“Мы активно работаем со всеми международными партнерами. Как ответственный член международного сообщества мы прислушиваемся к мнениям и согласны со всеми призывами к решению вопросов мирным дипломатическим путем. Однако, как вы видите, Азербайджан постоянно прибегает к агрессивным действиям”, - отметил премьер Армении на заседании правительства в четверг.
"В сложившейся ситуации мы предлагаем международным партнерам следующую формулу: решением может стать размещение на армяно-азербайджанской границе международной мониторинговой миссии, будь то под эгидой СБ ООН, ОБСЕ или иной международной организации”, - добавил Никол Пашинян.