Երեկ հայտնաբերված Սամվել Անթալյանը ձեռքից վիրավորվել էր, բայց վիճակը նորմալ է. հայրն արդեն տեսակցել է որդուն. Հայկ Անթալյան 09/28/2022 12:21 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նկատմամբ իրականացված ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայի հետևանքով մինչև երեկ անհետ կորած համարվող Սամվել Անթալյանին հարազատներն արդեն տեսակցել են, վիճակը նորմալ է։ Այդ մասին «Փաստինֆո»-ին ասաց Սամվելի հորեղբայրը՝ Հայկ Անթալյանը։
«Սամվելը երեկ զանգել է հորը ու մի քանի ժամ անց հայրն արդեն նրա մոտ էր։ Ձեռքից վիրավորվել էր, վիրակապել էին։ Վիճակը, բարեբախտաբար նորմալ է։ Այսօր, հավանաբար, կտեղափոխեն հոսպիտալ»,-ասաց Սամվելի հորեղբայրը։
Մեր զրուցակիցը նշեց, որ Սամվելը երկու ամիս է, ինչ զորակոչվել է բանակ, ծնունդով Արագածոտնի մարզկենտրոն Աշտարակ քաղաքից է։ Հարազատները Սամվելից լուր չունեին սեպտեմբերի 15-ից։
Հիշեցնենք, որ երեկ երեկոյան պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն տարածեց, որ սեպտեմբերի 14-ից անհայտ կորած համարվող Սամվել Անթալյանը հայտնաբերվել է։

Родственники рассказали о состоянии обнаруженного накануне армянского военнослужащего 09/28/2022 13:27 | Лента новостей
Родственники военнослужащего Самвела Антаняна, числившегося до вчерашнего дня без вести пропавшим в результате агрессии Азербайджана против Армении, навестили солдата, его состояние нормальное. Об этом "ФактИнфо" сообщил Айк Антанян, дядя Самвела.
"Самвел вчера позвонил отцу, и спустя несколько часов отец был уже рядом с ним. Он получил ранение в руку, ему наложили повязку. К счастью, состояние его нормальное. По всей видимости, сегодня его переведут в госпиталь", - сказал дядя Самвела.
Собеседник агентства отметил, что Самвел был призван в армию два месяца назад, он родом из города Агарак Арагацотнской области Армении. Вестей о Самвеле у родных не было с 15 сентября.
Напомним, вчера Минобороны Армении сообщило, что числившийся пропавшим без вести с 14 сентября военнослужащий Самвел Антанян найден.
- 02/06/2023 16:47 Число погибших в результате землетрясения в Турции превысило 1 тыс. человек, около 3 тыс. зданий обрушились