Արցախի ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը Ամերիկայի հայ Ավետարանչական ընկերակցության ներկայացուցիչների հետ 09/28/2022   10:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության նախագահ Նազարեթ Դարաքճյանի, գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի և ընկերակցության ներկայացուցիչների հետ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի ԱԳՆ-ից։
Քննարկվել են Արցախի ներկա իրավիճակին և ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցեր։
ԱԳ նախարարը ընդգծել է Ավետարանչական ընկերակցության երկարամյա ներգրավվածությունը Արցախում իրականացվող մարդասիրական ծրագրերում։ Դավիթ Բաբայանը նաև հույս է հայտնել, որ ազգանվեր այս գործունեությունը կլինի շարունակական։
Հանդիպմանը ներկա են գտնվել նաև ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։
12:12 27/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Հանրապետության արգործնախարարը հանդիպել է Լոս Անջելեսի շրջանի վարչական մարմնի ղեկավարների հետ
10:29 27/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Բաբայանը հանդիպել է ԱՄՆ Հայ իրավաբանական միության ներկայացուցիչների հետ

Глава МИД Арцаха встретился с представителями Армянской евангелической ассоциации Америки 09/28/2022 10:45 | Лента новостей
Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян 27 сентября встретился с президентом Армянской евангелической ассоциации Америки Назаретом Даракчяном, исполнительным директором Завеном Ханджяном и представителями ассоциации.
Как сообщает пресс-служба МИД Арцаха, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся нынешней ситуации в Арцахе и урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.
Министр ИД подчеркнул многолетнюю вовлеченность евангелической ассоциации в гуманитарные программы, реализуемые в Арцахе. Давид Бабаян выразил надежду, что эта патриотическая деятельность будет носить продолжительных характер.
На встрече также присутствовали замминистра образования, науки, культуры и спорта Арцаха Лерник Ованнисян и Постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян.