Ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով հայկական կողմն ունի 3 զոհ.ՊՆ 09/28/2022   22:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով հայկական կողմն ունի 3 զոհ: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ Ժամը 22:00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայունացել է:
Ավելի վաղ ՀՀ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ սեպտեմբերի 28-ին՝ ժամը 18:00-ից սկսած, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները, ականանետերի և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ, կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ:
21:11 28/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԹշնամու կողմն ունի տուժածներ
20:35 28/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս պահին կրակոցները շարունակվում են, զոհեր չունենք. Դավիթ Թորոսյան
14:41 25/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով 7600 մարդ հարկադրված լքել է իր տունը․ ՀՀ կառավարություն
23:40 23/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմանամերձ Երասխում տարհանում չի իրականացվում, իրավիճակը հանգիստ է․ մարզպետարան
21:37 23/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆոյեմբերյանի սահմանամերձ գյուղերի տարհանման մասին լուրերը իրականությանը չեն համապատասխանում․ Տավուշի մարզպետարան

Трое армянских военнослужащих погибли в результате азербайджанской провокации - МО 09/28/2022   22:23  |  Лента новостей
Трое армянских военнослужащих погибли в результате азербайджанской провокации. Об этом сообщил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арам Торосян.
"По состоянию на 22:00 обстановка на армяно-азербайджанской границе относительно стабилизировалась", - говорится в сообщении.
Как сообщила  ранее Минобороны Армении, начиная с 18:00 28 сентября, подразделения ВС Азербайджана из минометов и крупнокалиберного оружия вели огонь в направлении боевых позиций, расположенных на восточном направлении армяно-азербайджанской границы.