Կարեն Անդրեասյանին կփոխարինի Գրիգորի Մինասյանը 09/27/2022 16:48 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանին կփոխարինի նրա տեղակալը՝ Գրիգորի Մինասյանը, որը Վատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի փեսայի՝ Միքայել Մինասյանի եղբայրն է։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը և Երանուհի Թումանյանցը ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից առաջադրվել են որպես Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թեկնածուներ։
ՀՀ արդարադատության նախարարության մամուլի քարտուղար Մարիամ Մելքումյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ Գրիգոր Մինասյանը լինելու է արդարադատության նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար, որից հետո քաղաքական որոշում կկայացվի և ըստ դրա կորոշվի:

Карена Андреасяна на посту главы Минюста Армении сменит Григор Минасян 09/27/2022   17:02  |  Лента новостей
Карена Андреасяна на посту министра юстиции Армении сменит заместитель главы ведомства – Григор Минасян, который является братом Микаела Минасяна, зятя третьего президента Ра Сержа Саргсяна.
Напомним,  правящая парламентская фракция “Гражданский договор” выдвинула кандидатуры Карена Андреасяна и Ерануи Туманянц надолжность члена Высшего судебного совета Армении.
Пресс-секретарь Минюста РА Мариам Мелкумян в беседе с “ФактИнфо” сообщила, что Григор Минасян будет временно исполнять обязанности министра юстиции, после чего будет принято политическое решение.