«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում 35-ամյա դատապարտյալ է մահացել 09/26/2022   14:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում 35-ամյա դատապարտյալ է մահացել։ ՀՀ ԱՆ ՔԿԾ Հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց տեղեկությունը՝ նշելով, որ 2022 թվականի սեպտեմբերի 26-ին՝ ժամը 00։15-ի սահմաններում, Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ, 1987թ․ ծնված, ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 34-107 հոդվածի (հանցանք կատարած անձին բռնելու համար անհրաժեշտ միջոցների սահմանազանցմամբ հանցանք կատարած անձի սպանության փորձ), 104 հոդվածի 2-րդ մասի (սպանության) հատկանիներով դատապարտված Զ․ Կ․-ի ինքնազգացողությունը կտրուկ վատթարացել է։
«Տեղում ցուցաբերվել է առաջին բուժօգնություն և միևնույն ժամանակ կանչվել է շտապօգնություն։ Ժամը 00։30-ին ժամանած շտապօգնության կողմից արձանագրվել է Զ․ Կ․-ի կենսաբանական մահը։ Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր»,- հայտնեց Նոնա Նավիկյանը:
18:37 23/08/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԿալանավորը բռնության է ենթարկվել ինչպես կալանավորների, այնպես էլ՝ ՔԿՀ աշխատակիցների կողմից. գործածվել են մահակներ, էլեկտրաշոկ
17:45 20/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԴատապարտյալների՝ բռնության ենթարկվելու մասին բողոքը քննարկման է ընդունվել
12:19 17/07/2015  |  Քրեական խրոնիկոն«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի կալանավորը հայտարարել է, որ ՁՊՎ-ում իրեն ծեծել են
11:57 02/07/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԴատապարտյալը բախտակցին օգնել և այլ ՔԿՀ չտեղափոխելու հարցը լուծելու համար 1000 դոլար է պահանջել

35-летний осужденный скончался в ереванском УИУ "Нубарашен" 09/26/2022   15:30  |  Лента новостей
35-летний осужденный скончался в уголовно-исполнительном учреждении "Нубарашен" минувшей ночью. Информацию в беседе с “ФактИнфо” подтвердила начальник отдела по связям с общественностью уголовно-исполнительной службы Минюста РА Нона Навикян.
Состояние осужденного З.К (1987 г. р.), содержащегося в УИУ “Нубарашен”, резко ухудшилось 26 сентября около 00։15.
"На месте ему была оказана первая медицинская помощь, вызвана скорая, которая в 00։30 констатировала смерть З.К.", - отметили в службе.
По факту случившегося готовятся материалы. Сообщается, что мужчина был осужден по статьям 34-107(покушение на убийство при превышении мер, необходимых для задержания лица, совершившего преступление) и 104 (убийство) Уголовного кодекса РА.
16:02 07/09/2022  |  Криминальная хроникаВ Армении женщина "засветилась" на подделке свидетельства о браке ради длительного свидания с арестантом