Թշնամին կրակ է բացել Գեղարքունիքի հայկական դիրքերի ուղղությամբ. այս պահին փոխհրաձգություն է 09/23/2022 09:15 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Թշնամին հրաձգային զինատեսակներից կրակ է բացել Գեղարքունիքի հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Թագուհի Թովմասյանը
«Գեղարքունիքի թերևս սահմանապահ դարձած Կուտական համայնքի բնակիչներից քիչ առաջ ստացա ահազանգ. թշնամին հրաձգային զինատեսակներից կրակ է բացել տեղի հայկական դիրքերի ուղղությամբ, իսկ Կուտական համայնքի բնակիչները գտնվում են ադրբեջանցիների տեսադաշտում։
Այս պահին ընթանում է փոխհրաձգություն, զոհերի, վիրավորների մասին տեղեկություն առկա չէ», - «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ` նշել է նա։

Азербайджанские ВС открыли огонь по армянским позициям в Гегаркунике, идет перестрелка 09/23/2022 09:23 | Актуальная тема
Азербайджанские ВС из стрелкового оружия открыли огонь по армянским позициям в Гегаркуникской области Армении. Об этом, как стало известно "ФактИнфо" сообщила председатель Постоянной комиссии НС Армении по защите прав человека и связям с общественностью Тагуи Товмасян.
“Немногим ранее от жителей ставшего приграничным села Кутакан в Гегаркунике поступил сигнал о том, что враг из стрелкового оружия открыл огонь по армянским позициям, а жители Кутакана находятся в поле зрения азербайджанцев. В данный момент идет перестрелка. Информации о погибших и раненых нет”, - написала Товмасян на своей странице в Facebook.