Մհեր Գրիգորյանի ու Ադրբեջանի փոխվարչապետի առանձին հանդիպում չի եղել, այլ կարճ շփում. փոխվարչապետի գրասենյակ 09/23/2022   16:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի ու Ադրբեջանի փոխվարչապետ Յակուբ Էյուբովի առանձին հանդիպում չի եղել: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնում են փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից՝ նշելով, որ  երկու երկրների փոխվարչապետները մասնակցել են ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի նիստին, որի շրջանակներում կարճ շփում են ունեցել վերջին շրջանի էսկալացիայի վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնել էին, որ Մոսկվայում ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի շրջանակում ոչ պաշտոնական ֆորմատով հանդիպել են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի փոխվարչապետներ Մհեր Գրիգորյանը եւ Յագուբ Էյուբովը։
23:48 20/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Արևմտյան Ադրբեջանի Սևանա-Զանգեզուրյան Թուրքական Հանրապետություն»․ Սերգեյ Մելքոնյան
11:20 20/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎաշինգտոնը պատրաստ է ամեն ինչ անել՝ կողմերի միջև տարաձայնությունները հարթելու համար. ԱՄՆ պետքարտուղար
21:06 19/09/2022  |  Միջազգային լրահոսԱնկարայում ազդարարվել է եւս մեկ արհեստածին կազմավորման՝ «Գյոյչա-Զանգեզուրյան Թուրքական Հանրապետության» ստեղծման մասին

В офисе Мгера Григоряна прокомментировали сообщения о встрече с вице-премьером Азербайджана 09/23/2022   16:32  |  Лента новостей
Вице-премьеры Армении и Азербайджана Мгер Григорян и Ягуб Эюбов не проводили отдельной встречи в Москве. Об этом "ФактИнфо" сообщили в аппарате вице-премьера Армении Мгера Григоряна, отметив, что вице-премьеры двух стран участвовали в заседании Экономического совета СНГ, в рамках которого состоялась краткая беседа относительно последней эскалации.
Ранее азербайджанские СМИ сообщили, что вице-премьеры Армении и Азербайджана провели неофициальную встречу в рамках Экономического совета СНГ в Москве.
16:13 03/09/2022  |  Лента новостейАзербайджан стремится сорвать мирный процесс – глава МИД Армении
23:50 19/08/2022В Брюсселе прошла встреча секретаря Совбеза Армении и помощника президента Азербайджана
11:02 18/08/2022  |  Карабахский конфликтГосдеп США подтвердил необходимость урегулирования всех связанных с Нагорным Карабахом вопросов путем переговоров