«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը մասնակցելու է Երևանի ավագանու առաջիկա ընտրություններին, ցուցակը գլխավորելու է Դավիթ Խաժակյանը 09/23/2022   13:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը մասնակցելու է Երևանի ավագանու առաջիկա ընտրություններին, ցուցակը գլխավորելու է Դավիթ Խաժակյանը։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է հենց Խաժակյանը.
«Կա կուսակցության որոշում, որ մենք մասնակցելու ենք հաջորդ քաղաքային ընտրություններին: Կուսակցության ցուցակը գլխավորելու եմ ես: Թե ինչ ձևաչափով կմասնակցենք, ինչ օրակարգով՝ շատ հարցեր մեկ տարվա ընթացքում պարզ կդառնան»,- ասաց Խաժակյանը:
20:55 08/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱվինյանը մտադիր է Երեւանի քաղաքապետի պաշտոնի համար պայքարել նախ որպես քաղաքապետի տեղակալ. Խաժակյանը մանրամասներ է հայտնել Տիգրան Ավինյանի հետ հանդիպման մասին
14:12 05/09/2022  |  ՄեկնաբանությունԴու պատեհապաշտորեն հետամուտ եղար 2018-ին, բայց չերևակայե՛ս, թե 2021-ին դու ես դուրս եկել. քեզ ուշացած, բայց դուրս են մղել հետնամուտքից.Դավիթ Խաժակյանը՝ Մարությանին
15:50 23/03/2022  |  ՄեկնաբանությունԱրցախի հարցը փակված չէ. հայաստանյան պատվիրակներն արձագանքել են ադրբեջանցու ելույթին
19:34 18/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ն, «Լուսավոր Հայաստան»-ի օգնությամբ, փորձում է իշխանություն զավթել. քաղաքային կառավարումը պարալիզացվել է. Վահե Դոխոյանը հայտարարում է՝ Վանաձորում պատրաստ են ռադիկալ քայլերի
20:49 11/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎերաքննիչ վարչական դատարանը մերժեց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության վերաքննիչ բողոքը
12:25 22/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆերքաղաքական պրոցեսներից անմասն մնալը Հայկ Մարությանի համար ապահովեց հարաբերական բարձր վարկանիշը, բայց այդ վարկանիշի հետևում ընկած չէ լավ արված աշխատանքը.Դավիթ Խաժակյան
11:40 21/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքացիների շրջանում Մարությանն ունի աջակցություն, իշխանությունը պետք է դրա հետ հաշվի նստեր. Խաժակյան
14:42 16/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե հաշվի առնենք, որ այս ավտոբուսները ձեռք են բերվել մանկապարտեզներ, շենքեր, տանիքներ չհիմնանորոգելու հաշվին, ապա դժվար է սա գնահատել որպես բացառիկ ձեռքբերում.Խաժակյան

Хажакян пролил "свет" на планы партии "Просвещенная Армения" на грядущих выборах в Совет старейшин Еревана 09/23/2022   13:33  |  Лента новостей
Партия «Просвещенная Армения» будет участвовать в выборах в Совет старейшин Ереван, сsписок партии возглавит представитель политсилы, член фракции "Луйс"("Свет") в горсовете Давид Хажакян. Об этом сообщил сам Хажакян в беседе с журналистами в пятницу,
"Есть решение партии, согласно которому мы примем участие ив следующих политических выборах. Список партии возглавлю я. Что касается формата и повестки, то  многие вопросы прояснятся в течение года", - сказал Хажакян.
15:07 29/10/2018  |  Лента новостейНесколько членов Совета старейшин Еревана от блока “Мой шаг” отказались от своих мандатов
18:08 24/05/2018  |  Избирательное правоЦИК предоставила трем новым членам фракции "Елк" мандаты в Совете старейшин Еревана
12:36 24/05/2018  |  Лента новостейМэр Еревана направил в ЦИК протокол о лишении Алена Симоняна мандата члена Совета старейшин
16:02 19/03/2018  |  Лента новостейСовет старейшин Еревана отклонил предложение о переименовании улицы Вазгена Саргсяна в улицу Вудро Вильсона
12:32 12/02/2013  |  Лента новостейЖителей столицы ждет новое электоральное событие. В мае стартуют выборы в Совет старейшин г. Еревана