Իրանը զգուշացրել է` նաեւ ուժ կկիրառեն` կանխելու Հայաստանի ու Իրանի սահմանագծի հնարավոր օկուպացիան 09/20/2022 08:55 | Միջազգային լրահոս
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է, որ չի սահմանափակվի միայն նախազգուշացումներով. Իրանը թույլ չի տա Հայաստանի ու Իրանի սահմանագծի օկուպացիան: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ`այս մասին հաղորդում են իրանական աղբյուրները:
«Ադրբեջանը պետք է իմանա, որ եթե իրանական պետական գործիչները սահմանափակվել են միայն խորհուրդներով` ընդդեմ սահմաններին որոշ տեղակայումների, ապա դա չի նշանակում, որ չեն կարող նաեւ ուժ կիրառել` հնարավոր սպառնալիքի դեմ պայքարելու համար:
Իրանը թույլ չի տա` Հայաստանի ու Իրանի սահմանային հատվածի օկուպացիայի դավադրության իրականացումը ու երկու երկրների միջեւ հաղորդակցության շրջափակումը», - ըստ իրանական աղբյուրների հայտարարել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը:

Иран не ограничится одними предупреждениями и задействует силу для недопущения возможной оккупации границы с Арменией 09/20/2022   09:19  |  Лента новостей
Корпус стражей исламской революции заявил, что не ограничится лишь предупреждениями и что Иран не допустит оккупации границы с Арменией. Об этом, как стало известно “ФактИнфо”, сообщают иранские источники. В КСИР призвали не играть с огнем.
“Азербайджан должен знать, что если иранские государственные деятели ограничились лишь советами против некоторых передвижений на границах, это не означает, что они не могут задействовать военную силу для борьбы с возможными угрозами. Соседи не должны злоупотреблять этим терпением и делать шаг против национальной безопасности Исламской Республики Иран”, - приводят заявление КСИР иранские источники.
В нем также отмечается, что Иран не допустит реализации заговора по оккупации границы с  Арменией и блокировке коммуникации между двумя странами.