Թաթոյանը հայտարարեց ակտիվ հանրային գործունեություն սկսելու մասին. ստեղծել է հիմնադրամ (տեսանյութ) 09/20/2022   11:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հիմնադրվել է Իրավունքի և արդարության կենտրոն «Թաթոյան» հիմնադրամը, որն արդեն ունի հռչակած նպատակներ՝ Հայաստանում ժողովրդավարության և իրավունքի գերակայության ամրապնդումը, մարդու իրավունքների և սոցիալական արդարության, ազգային անվտանգության ապահովումը, գիտակրթական և հետազոտական գործունեությունը, հանրային իրազեկումների միջոցով հասարակությունում գիտելիքների մակարդակի բարձրացումը, հասարակությունում փոխադարձ հարգանքի, բազմակարծության և հանրային համերաշխության ապահովումը, Հայաստանի, Արցախի և Հայկական սփյուռքի միջև կապերի, համահայկական համերաշխության ապահովումը և ազգային արժեքների պաշտպանությունը։ Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը՝ հայտարարելով ակտիվ հանրային գործունեություն սկսելու մասին։
Թաթոյանի դիտարկմամբ՝ այդ հիմնադրամը չունի կոնկրետ օլիգարխի և մեծահարուստի ֆինանսավորում, այն հիմնված է սփյուռքի մեր հայրենակիցների, անհատների ֆինանսավորման վրա։ Բացի այդ՝ հիմնադրամում աշխատում են ՄԻՊ աշխատակազմի նախկին աշխատակիցները։
Թաթոյանը նաև տեղեկացրեց, որ արդեն զեկույց է հրապարակվել, որտեղ հատուկ շեշտադրվում է, որ Ադրբեջանի իշխանությունները շարունակում են թշնամանքը, ատելությունը։
«Ադրբեջանական իշխանությունների թշնամանքի քաղաքականության երկու հիմքերը, որոնք եղել են, այդպես էլ՝ գնում է՝ կրոնական և էթնիկ, ինչը դրսևորվում է ամենադաժան հանցանքներով, հանցանքների խրախուսմամբ»,- նշեց Թաթոյանը։

Пятница 06 / 09 / 2023
Экс-омбудсмен Армении Арман Татоян объявил о создании фонда и начале активной общественной деятельности 09/20/2022   11:37  |  Лента новостей
Бывший омбудсмен Армении Арман Татоян учредил новую организациюпод названием "Центр права и справедливости: фонд Татоян". О создании фонда Татоян объявил на сегодняшней пресс-конференции.
"У созданного фонда уже есть свои цели и задачи, среди которых – укрепление демократии и верховенства права, обеспечение прав человека и социальной справедливости, национальной безопасности,  научно-образовательная и исследовательская деятельность, формирование в обществе атмосферы взаимного уважения, обеспечение плюрализма мнений и общественной солидарности, налаживание связей между Арменией, Арцахом и Диаспорой, обеспечение всеармянской солидарности, защита национальных ценностей", - сказал он.
По словам Татояна, фонд не финансируется олигархами, он был основан на средства соотечественников из диаспоры, отдельных лиц. В фонде будут работать бывшие сотрудники офиса омбудсмена.
Татоян также сообщил, что он уже  опубликовал доклад, где четко подчеркивается, что власти Азербайджана продолжают разжигать вражду и ненависть.
"Двумя опорами политики враждебности властей Азербайджана, которые были и остаются, являются религиозная и этническая составляющие, что проявляется в самых жестоких преступлениях и поощрении преступлений", - сказал Татоян.
12:14 07/06/2022  |  Лента новостейАрману Татояну доверяют 81% граждан - исследование
12:04 16/05/2022  |  Лента новостейАзербайджанские власти всегда претендовали на территории Армении - Арман Татоян