Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է ՀՀ պաշտպանության նախարարություն 09/19/2022   00:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել Նենսի Փելոսիին իրավիճակին արագ արձագանքելու, Հայաստան այցելելու, սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի վերաբերյալ հասցեական գնահատականներ հնչեցնելու համար:
Պաշտպանության նախարարը ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիին է ներկայացրել ադրբեջանական լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Նենսի Փելոսին իր խոսքում ներկայացրել է իրավիճակի վերաբերյալ ԱՄՆ դիրքորոշումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև պաշտպանական ոլորտում երկու երկրների համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
13:21 18/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼրջագույն վտանգ.Ադրբեջանում թուրք-ադրբեջանական 100 000 զորքը կա: Դրանք բոլորը բերված են մարտական պատրաստվածության. Դանիելյան

Министр обороны Армении представил Пелоси последствия военной агрессии Азербайджана и обсудил сотрудничество в оборонной сфере 09/19/2022   09:30  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян в воскресенье принял делегацию во главе со спикером Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси, прибывшую в Армению с официальным визитом. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Сурен Папикян поблагодарил Нэнси Пелоси за быстрое реагирование на ситуацию, посещение региона и озвучивание адресных оценок широкомасштабной военной агрессии Азербайджана против суверенной территории Армении, предпринятой 13 сентября.
Министр обороны Армении представил спикеру Палаты представителей Конгресса США ситуацию, создавшуюся в результате широкомасштабной военной агрессии Азербайджана.
Нэнси Пелоси представила позицию США по ситуации.
В ходе встречи также был обсужден целый ряд вопросов, касающихся сотрудничества двух стран в оборонной сфере.