ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը ներկայացրել է Նենսի Փելոսիի՝ Հայաստան այցի օրակարգը 09/17/2022 15:28 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը ներկայացրել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի՝ Հայաստան այցի օրակարգը: Դեսպանությունը նշում է, որ սեպտեմբերի 17-ին դեսպանությունը Երևանում սպասում է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությանը։
Սեպտեմբերի 17-19-ի այցի ընթացքում Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Փելոսին կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանին և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան հարաբերությունները և ներկայիս անվտանգային իրավիճակը։
«Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Փելոսին հանդես կգա մամուլի ասուլիսով, ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում և ելույթ կունենա «Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում», ընդ որում ելույթը ուղիղ հեռարձակմամբ հասանելի կլինի www.speaker.gov/newsroom հղմամբ։ Խոսնակ Փելոսին կանդրադառնա մեր երկու երկրների ամուր փոխգործակցությանը, որի հիմքում ընդհանուր արժեքներն են և մեր ժողովուրդների երկարամյա կապերը։
Պատվիրակության կազմում են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Էներգետիկ և կոմերցիոն հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ֆրանկ Փալոնեն և Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Աննա Էշուն և Ջեքի Սփիերը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Нэнси Пелоси сегодня прибудет в Ереван: известна повестка визита 09/17/2022   16:25  |  Лента новостей
Посольство ожидает в Ереване делегацию во главе со спикером Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси 17 сентября.
В ходе визита, который пройдет с 17 по 19 сентября, Нэнси Пелоси встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, спикером Национального собрания РА Аленом Симоняном и другими высокопоставленными лицами для обсуждения армяно-американских отношений и текущей обстановки в сфере безопасности.
Спикер Палаты представителей Пелоси проведет пресс-конференцию, возложит венок к Мемориалу памяти жертв Геноцида армян и выступит с речью в Центре искусств "Гафесчян". Ее речь будет транслироваться в прямом эфире по ссылке www.speaker.gov/newsroom. Спикер Пелоси коснется тесного сотрудничества между нашими двумя странами, основанного на общих ценностях и многолетних связях между нашими народами.
В состав делегации вошли председатель Комитета по энергетике и коммерции Палаты представителей Фрэнк Паллоне, конгрессмены Анна Эшу и Джеки Спейер.