Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Պուտինի հետ. անդրադարձել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակին 09/16/2022   10:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակին: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ չնայած ներկայումս սահմանին հարաբերական հանգիստ է՝ ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով իրավիճակը շարունակում է մնալ շատ լարված:
ՀՀ վարչապետը և ՌԴ նախագահը քննարկել են Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանն ուղղված ՀՀ դիմումի վերաբերյալ ընդունված որոշումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

Ситуация остается очень напряженной:Пашинян переговорил по телефону с Путиным 09/16/2022   10:48  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным. Об этом сообщает пресс-служба премьера Армении.
Собеседники коснулись ситуации на армяно-азербайджанской границе. Пашинян подчеркнул, что, несмотря на относительное затишье на границе, ситуация создавшаяся в результате агрессии Азербайджана против суверенной территории Армении, остается очень напряженной.
Пашинян и Путин обсудили вопросы, связанные с реализацией решений, принятых в связи с обращением Армении в ОДКБ.