ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբի օպերատիվ խումբը ժամանել է Հայաստան․ ՀՀ ՊՆ 09/15/2022   23:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 15-ի երեկոյան, ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի որոշման համաձայն, մոնիտորինգային առաքելություն իրականացնելու նպատակով Հայաստան է ժամանել ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբի օպերատիվ խումբը, որը գլխավորում է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Նույն օրը գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի իրականացրած լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը և առաջադրել առաջիկա մոնիտորինգի հետ կապված խնդիրները: Նախարարը հույս է հայտնել, որ խումբը արդյունավետ աշխատանք կիրականացնի և ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդին կներկայացնի մանրամասն և ճշգրիտ հաշվետվություն ստեղծված օպերատիվ իրադրության վերաբերյալ:
Առաջիկա օրերին օպերատիվ խումբը համապատասխան աշխատանք կկատարի ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբում և մարտական գործողությունների շրջաններում:
22:50 15/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀերիք է այդքան էժանացնեք թանկը․Կարեն Հովհաննիսյան
22:22 15/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀամաշխարհային հանրության արձագանքը Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմին
22:16 15/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի հարձակման հետևանքով վնասվել է Ջերմուկի ԱԻՆ-ի շենքը. հրթիռ է արձակվել առողջարանի և գազի խողովակի ուղղությամբ․ «Արմենպրես»

В Армению прибыла оперативная группа Объединенного штаба ОДКБ 09/16/2022 09:47 | Лента новостей
В соответствии с решением Совета коллективной безопасности ОДКБ вечером 15 сентября в Армению для выполнения мониторинговой миссии прибыла оперативная группа Объединенного штаба ОДКБ во главе с начальником Объединенного штаба ОДКБ генерал-полковником Анатолием Сидоовым.Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В тот же день генерал-полковник Анатолий Сидоров был принят министром обороны РА Суреном Папикяном. Глава оборонного ведомства представил ситуацию, сложившуюся в результате широкомасштабной агрессии, осуществленной Азербайджаном 13 сентября, и представил вопросы, связанные с предстоящим мониторингом.
Министр выразил надежду, что группа проведет эффективную работу и представит в Совет коллективной безопасности ОДКБ подробный и точный доклад об оперативной обстановке.
В ближайшие дни оперативная группа проведет соответствующую работу в Генеральном штабе ВС РА и в районах боевых действий.