Ջերմուկ քաղաք մուտքն այս պահին խիստ սահմանափակված է. Սարգսյան. Արմենպրես 09/14/2022   13:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ջերմուկ քաղաք մուտքն այս պահին խիստ սահմանափակված է: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Ջերմուկի փոխքաղաքապետ Վարդան Սարգսյանը:
Նրա խոսքով` քաղաքում խուճապ չկա, իրավիճակը կայուն է, սակայն կա որոշակի լարվածություն:
«Քաղաքային իշխանությունների կողմից տարհանում չի կազմակերպվել, ցանկացողները ինքնակամ լքել են քաղաքը, ովքեր էլ չեն ցանկացել լքել, ապրում են, պայքարում են: Քաղաքում նաև ապաստարաններ կան»,-ասաց նա:
Փոխքաղաքապետը նշեց նաև, որ այս պահին դպրոցները, մանկապարտեզները փակ են:«Ակտիվ գործում է բուժհաստատությունը»,-նշեց նա:
Անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք ստեղծվել են ինքնապաշտպանական խմբեր, նա նշեց. «Քանի որ մենք սահմանամերձ ենք, ինքնապաշտպանական նախաձեռնությունները միշտ էլ եղել են»:
11:00 14/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՋերմուկի ուղղությամբ թշնամին ինտենսիվ հրետանային հարվածներ է հասցնում քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին.Թորոսյան
21:52 06/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀո միայն քաղաքի փողոցները բարեկարգելը չի, որին պետք է ուշադրություն դարձնել․ Նման կիսանդրիներ էլ որևէ մեկը չի քանդակի․Վանդալիզմ Ջերմուկում
23:23 24/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՋերմուկում կտեղադրվի Վազգեն Սարգսյանի քանդակը՝ Շուշիի քանդակի կրնօրինակը
10:20 16/11/2021  |  ՄամուլՋերմուկցիները՝ Ջերմուկի ապագայի եւ վտանգների մասին . «Հրապարակ»
19:21 13/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական զորամիավորումները կուտակվում են Ջերմուկի սարերում. զորամաս են կառուցելու
19:55 11/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻնձ հետ ինչու եք ընդհանրապես խոսում, խի՞ եք թողնում մտնեմ ձեր քաղաք. Փաշինյանը բարկացավ

Вице-мэр сообщил об ограничениях на въезд в город Джермук - «Арменпресс» 09/14/2022   15:27  |  Лента новостей
Доступ в город Джермук в настоящее время ограничен. Об этом «Арменпресс» сообщил вице-мэр Джермука Вардан Саркисян.
Из его слов следует, что паники в городе нет, но есть определенная напряженность, ситуация стабильная.
«Власти города не провели эвакуации, желающие, сами покинули город, а те, кто не хотел уезжать, живут, борются. В городе есть бомбоубежища», - сказал он.
Вице-мэр также сообщил, что закрыты школы и детские сады. Все медицинские учреждения работают.
Отвечая на вопрос, организованы ли отряды самообороны, он сказал: «Поскольку мы находимся на границе, инициативы по самообороне были всегда».
Министерство обороны РА сообщило, что вооруженные силы Азербайджана обстреливают позиции, расположенные в направлении Джермука и Верин Шоржи, а также приграничные населенные пункты.