Տարածաշրջանում աշխարհաքաղաքական ցանկացած փոփոխություն անընդունելի է. Իրանի ԱԳ նախարար 09/14/2022 13:49 | ԼՐԱՀՈՍ
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Աբդոլահիանն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական սահմանին առկա լարվածությանը՝ շեշտելով տարածաշրջանում խաղաղությունը վերականգնելու անհրաժեշտությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է իրանական IRNA գործակալությունը, Իրանի ԱԳ նախարարն այդ մասին խոսել է Իրանում ՌԴ դեսպան Լեւան Ճաղարյանի հետ հանդիպմանը, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունն Իրանում:
Իրանի ԱԳ նախարարը հայտարարել է, որ տարածաշրջանի յուրաքանչյուր աշխարհաքաղաքական փոփոխություն անընդունելի է Իրանի համար:

Любые геополитические изменения в регионе неприемлемы для Тегерана – глава МИД Ирана 09/14/2022   13:59  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Ирана Хосейн Абдоллахиян коснулся напряженности на армяно-азербайджанской границе, подчеркнув необходимость восстановления мира в регионе.
Как передает «Арменпресс» со ссылкой на иранское агентство IRNA, министр иностранных дел Ирана заявил об этом на встрече с послом РФ в Иране Леваном Чагаряном, который завершает дипломатическую миссию в Иране.
Министр иностранных дел Ирана заявил, что любые геополитические изменения в регионе неприемлемы для Ирана.