Կոչ ենք անում միջազգային հանրությանը խստորեն դատապարտել Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունները՝ զերծ մնալով ամորֆ և անհասցե կոչերից ու գնահատականներից. Արցախի ԱԳՆ 09/13/2022 10:53 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը խստիվ դատապարտում է սեպտեմբերի 13-ին Հայաստանի Հանրապետության նկատմամբ Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիվ գործողությունները, Հայաստանի սուվերեն տարածքի ռմբակոծությունները և ուժի կիրառումը։ Այս մասին ասված է Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության տարածած հայտարարության մեջ։
Այս գործողությունները հանդիսանում են հայատյացության և ցեղասպան քաղաքականության վառ դրսևորում, միջազգային իրավունքի և նորմերի կոպտագույն խախտում։
Կոչ ենք անում միջազգային հանրությանը խստորեն դատապարտել Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունները՝ զերծ մնալով ամորֆ և անհասցե կոչերից ու գնահատականներից, կիրառել համապատասխան քայլեր ագրեսորի նկատմամբ։

МИД Арцаха призывает международное сообщество строжайшим образом осудить агрессивные действия Азербайджана 09/13/2022   11:08  |  Лента новостей
Министерство иностранных дел Республики Арцах строго осуждает агрессивные действия, развязанные Азербайджаном против Республики Армения 13 сентября, бомбардировку суверенной территории Армении и применение силы.
“Эти действия являются ярким проявлением армяноненавистничества и геноцидальной политики, грубейшим нарушением международного права и норм”, - говорится в заявлении.
МИД Арцаха призывает международное сообщество строжайшим образом осудить агрессивные действия Азербайджана, воздерживаясь от аморфных и безадресных призывов и оценок, принять соответствующие меры против агрессора.
“Выражаем соболезнования родным всех погибших, желаем раненым скорейшего выздоровления”, - говорится в заявлении.