Հակառակորդը մոտենում է հայկական դիրքերին, այնուհետև, կրելով կորուստներ, ստիպված վերադառնում ելման դիրքեր.ՊՆ-ն տեսանյութ է հրապարակել 09/13/2022   10:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 13-ի վաղ առավոտյան ադրբեջանական ստորաբաժանումները հայ-ադրբեջանական սահմանի միաժամանակ մի քանի ուղղություններով փորձել են դիրքային առաջխաղացում ապահովել։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը և տեսանյութ հրապարակել. «Տեսանյութում պատկերված է այդպիսի փորձերից մեկը, որի ընթացքում հակառակորդը, հատելով սահմանը, մոտենում է հայկական դիրքերին, այնուհետև, կրելով կորուստներ, ստիպված վերադառնում ելման դիրքեր»։

Минобороны Армении опубликовало кадры отражения попытки продвижения азербайджанских ВС 09/13/2022   10:43  |  Лента новостей
13 сентября ранним утром подразделения азербайджанских вооруженных сил попытались позиционно продвинуться сразу по нескольким направлениям армяно-азербайджанской границы. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении. Ведомство также опубликовал кадры отражения попытки продвижения азербайджанских ВС.
"На видео запечатлен одна из таких попыток, в ходе которой противник, перейдя границу, приближается к армянским позициям, а затем, неся потери, вынужден вернуться на исходные позиции", - говорится в описании к видео.