Հակառակորդը փորձում է առաջխաղացում ունենալ՝ ներքին Հանդի, Արդանիշի, Սոթքի, Վերին Շորժայի ուղղությամբ. ՊՆ (տեսանյութ) 09/13/2022   18:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ժամը 18.00-ի դրությամբ իրադրությանը հայ-ադրբեջանական սահմանային որոշ հատվածներում շարունակվում է լարված մնալ: Այս մասին հայտնում է ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը.
«Չնայած իրավիճակի կայունացման մասին դեռ վաղ է խոսել, սակայն կեսգիշերին արձանագրված հրետակոծության ինտեսիվությունը զգալիորեն թուլացել է:
Հակառակորդը հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների կիրառմամբ ողջ օրվա ընթացքում փորձում է դիրքային առաջխաղացում ապահովել, մասնավորապես՝ Ներքին Հանդի, Վերին Շորժայի, Արտանիշի և Սոթքի ուղղությամբ:
ՀՀ ԶՈՒ-ն շարունակում է ողջ ծավալով կատարել իր առջև դրված մարտական խնդիրները:
Հայկական կողմի կորուստների մասին տեղեկությունները ճշտվում են: Կեսգիշերից սկսած մինչ այժմ ադրբեջանական ստորաբաժանումները շարունակում են թիրախավորել սահմանամերձ բնակավայրերն ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքները,այս ակնհայտ իրողության ֆոնին անհեթեթ են դառնում ադրբեջանական կողմի պնդումները, թե իրենք խաղաղ բնակչությանը չեն թիրախավորում, կան բավարար փաստեր, որոնք ապացուցում են Ադրբեջանի ԶՈՒ-ի հանցավոր գործողությունները խաղաղ բնակչության դեմ, ՊՆն կշարունակի պարբերաբար հանդես գալ իրադրության զարգացան վերաբերյալ պաշտոնական հաղորդագրություններով»,-ասաց ՊՆ խոսնակը:

Ситуация на определенных участках продолжает оставаться напряженной - Минобороны Армении 09/13/2022   19:12  |  Лента новостей
По состоянию на 18:00 ситуация на определенных участках армяно-азербайджанской границы продолжает оставаться напряженной.
“Несмотря на то, что рано говорить о стабилизации ситуации, однако интенсивность артобстрелов, фиксирующихся с полуночи, значительно ослабла. Противник с задействованием подразделений специального назначения в течение всего дня пытается добиться позиционного продвижения, в частности, в направлении Неркин Ханда, Верин Шоржи, Артаниша и Сотка", - сообщил представитель Минобороны Армении.
Он отметил, что ВС Армении продолжают в полном объеме выполнять поставленные перед ними боевые задачи. Данные о потерях  уточняются.
"Начиная с полуночи, ВС Азербайджана продолжают обстреливать приграничные населенные пункты и объекты гражданской инфраструктуры. На фоне всего этого  все более нелепыми становятся утверждения азербайджанской стороны о том, что они не целятся в мирное население. Есть достаточно фактов, доказывающих преступные действия ВС Азербайджана против мирного населения", - заявил он.