Խորհրդարանը գնալով կորցնում է իր լեգիտիմությունը, այնտեղ այլևս չեն քննարկում Հայաստանի առաջնային օրակարգերը.Սաղաթելյան 09/12/2022 11:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Խորհրդարանը գնալով կորցնում է իր լեգիտիմությունը, այնտեղ այլևս չեն քննարկում Հայաստանի առաջնային օրակարգերը, հենց այդ նպատակով մենք հրավիրել ենք համաժողով՝ իրական հարցերը քննարկելու ու լուծումներ առաջարկելու համար:Այս մասին ընդդիմության նախաձեռնած «Հայաստանի իրական օրակարգը» թեմայով քննարկումից առաջ լրագրողներին ասել է ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը.
«Հայաստանի իրական օրակարգը Հայաստանի և Արցախի առջև կանգած մարտահրավերներն են ու անվտանգային խնդիրները, մենք այս օրակարգերի և հնչեղություն ունեցող հարցերի շուրջ խորհրդարանից դուրս ձևավորելու ենք այընտրանքային հարթակներ, որտեղ տեղի են ունենալու իրական քննարկումներ, լուծումներ են առաջարկվելու, այլ ոչ թե քննարկման իմիտացիաներ են լինելու, ինչպես այսօր խորհրդարանում»,-ասաց Սաղաթելյանը:
Նա հայտարարեց նաև, որ ընդդիմությունը շարունակելու է քննարկումները կարևոր հարցերի շուրջ՝ Հայաստանում , Սփյուռքում և Արցախում:

Парламент теряет свою легитимность, здесь больше не обсуждают первоочередные вопросы - Сагателян 09/12/2022 11:27 | Лента новостей
Парламент, чем дальше, тем больше теряет свою легитимность, здесь больше не обсуждают первоочередные вопросы повестки дня, заявил журналистам представитель АРФ “Дашнакцутюн”, депутат НС Армении Ишхан Сагателян перед дискуссией на тему “Реальная повестка дня Армении”
По его словам, именно с целью обсуждения приоритетных вопросов и поиска решений они созвали собрание.
“Реальная повестка дня – это стоящие перед Арменией и Арцахом вызовы и вопросы безопасности. Для обсуждения этих и других резонансных вопросов мы вне парламента планируем сформировать альтернативные площадки, на которых будут проходить подлинные дискуссии и предлагаться решения, а не имитация обсуждений, которые нынче имеет место быть в парламенте”, - сказал Сагателян.
Он также добавил, что оппозиция продолжит обсуждения по важнейшим вопросам в Армении, Диаспоре и Арцахе.