Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ճապոնիայի վարչապետին 09/07/2022   11:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ճապոնիայի վարչապետ Ֆումիո Կիշիդային՝ երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առթիվ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի և Ճապոնիայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Ուրախ եմ արձանագրել, որ անցած երեք տասնամյակների ընթացքում Հայաստանի և Ճապոնիայի միջև ձևավորվել են փոխադարձ հարգանքի, բարի կամքի և փոխշահավետության վրա հիմնված բարեկամական հարաբերություններ, որոնք վերընթաց զարգացում են ապրում: Պատրաստակամ ենք այսուհետ ևս ուղղել մեր ջանքերը Ճապոնիայի հետ ակտիվ համագործակցությունը խորացնելուն:
Հայաստանը երախտապարտ է Ճապոնիային անցած 30 տարիների ընթացքում ցուցաբերած աջակցության համար, որը մեծապես նպաստել է Հայաստանի տարբեր ոլորտների զարգացմանը: Վստահ եմ, որ մեր երկու երկրների միջև առկա քաղաքական երկխոսությունը և բարձրաստիճան փոխայցելությունները, տնտեսական և մշակութային կապերը, ամրապնդվող իրավապայմանագրային բազան և մի շարք այլ ոլորտներում առկա փոխգործակցությունը թույլ կտան նոր բովանդակություն և որակ հաղորդել վերելք ապրող մեր երկկողմ հարաբերություններին:
Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և հաջողություններ, իսկ Ճապոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և երջանկություն:
10:05 07/09/2022  |  Մամուլ«Կոռուպցիան սարսափելի դեմքով, պոզով-պոչով կենդանի չէ»․ Փաշինյանը խաբել է․ մաս 85․ «Ժողովուրդ»
09:27 07/09/2022  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանի արձանի մոտ տեսախցիկներ են դրել. «Հրապարակ»
21:21 06/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱնվճար լինում է միայն պանիրը՝ մկան թակարդում. ԶՊՄԿ-ի բաժնետոմսերը կառավարությանը նվիրելու գործարքը մութ է, կոռուպցիոն ռիսկ կա․ Դանիել Իոաննիսյան
10:08 06/09/2022  |  Մամուլ«Չկա տենց դատավոր, որ իմ ասածը չանի»․ Նիկոլ Փաշինյանը խաբել է․ մաս 84․ «Ժողովուրդ»

Армения готова углублять активное сотрудничество с Японией - Пашинян 09/07/2022   11:33  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Японии Фумио Кисиде по случаю 30-летия установления дипломатических отношений между двумя странами. Об этом сообщает пресс-служба премьера Армении. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас с 30-летием установления дипломатических отношений между Арменией и Японией.
Рад констатировать, что за последние три десятилетия между Арменией и Японией сложились основанные на взаимном уважении, доброй воле и взаимной выгоде дружественные отношения, которые развиваются по восходящей. Мы готовы и впредь сосредоточить свои усилия на углублении активного сотрудничества с Японией.
Армения благодарна Японии за ее поддержку в течение последних 30 лет, которая в значительной степени способствовала развитию различных отраслей Армении. Уверен, что налаженный политический диалог и взаимные визиты на высоком уровне между нашими странами, экономические и культурные связи, укрепляющаяся договорно-правовая база и существующее сотрудничество по ряду других направлений позволят наполнить наши растущие двусторонние отношения новым содержанием и качеством.
Желаю Вам здоровья и успехов, а дружественному народу Японии - мира и счастья".
14:38 08/02/2022  |  Лента новостейПремьер Армении заявил о важности расширения сотрудничества с Японией во всех сферах
13:50 25/10/2019  |  Лента новостейПрезидент Армении рассказал о целях своего визита в Японию
16:51 24/10/2019  |  Лента новостейСиндзо Абэ - Армену Саркисяну: Армения для Японии является важным партнёром
17:34 05/02/2019  |  Лента новостейСпикер парламента Армении констатировал динамичное развитие связей с Японией со дня установления дипотношений
10:28 16/01/2019  |  Лента новостейСиндзо Абэ: Армения является надежным партнером Японии
17:09 26/06/2018  |  Лента новостейСпикер парламента Армении высоко оценил взвешенную позицию японских властей в вопросе урегулирования карабахского конфликта