Թյուրիմացություն է, անիմաստ միտք. ուսանողությունը՝ ԲՈՒՀ-երը Աշտարակ տեղափոխելու մասին (տեսանյութ) 09/06/2022 12:35 | ԼՐԱՀՈՍ
Ուսանողության մեծ մասը բացասական է վերաբերվում Կառավարության՝ Աշտարակում ակադեմիական քաղաք հիմնալու և ԲՈՒՀ-երը Երևանից այնտեղ տեղափոխելու գաղափարին:
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ուսանողները հիմնականում նշում էին, որ բարդ է լինելու ամեն օր Երևանից Աշտարակ հասնելը, տրանսպորտի խնդիր է առաջանալու.
«Միտքը լավը չի երևում, բայց չգիտեմ՝ ինչպես կլինի, տեղ հասնելը դժվար կլինի, տրանսպորտի խնդիր է լինելու»,-ասաց ուսանողներից մեկը:
Մյուսն էլ հավելեց.«Թյուրիմացություն է, անիմաստ միտք, Երևանը կենտրոնական քաղաք է, բոլոր ուսանողները կարողանում են հասնել, իսկ ակաադեմիական քաղաք հիմնելն անմտություն է»:

“Недоразумение, бессмыслица”: студенты оценили идею перевода вузов из Еревана в Аштарак(ВИДЕО) 09/06/2022   13:32  |  Лента новостей
Многие студенты негативно отнеслись к идее правительства об основании академического городка в Аштараке и переводе вузов из Еревана туда.
В беседе с корреспондентом “ФактИнфо”, студенты в основном указывали на проблемы с транспортом и говорили, что добираться до Аштарака из Еревана каждый день будет сложно.
“Идея не выглядит столь привлекательной, но не знаю, как все будет. Будет трудно туда добираться, возникнут проблемы с транспортом”, - заявил один из студентов.
“Это недоразумение, бессмысленная идея. Ереван - центральный город, всем студентам удается добираться сюда”, - добавила студентка, назвав идею основания академгородка неразумной.