Ասկերանի Իվանյան համայնքն ու Ստեփանակերտի Աջափնյակ թաղամասը «հանձնելու» մասին լուրերը կեղծ են, շրջանառվում են ադրբեջանական հատուկ ծառայությունների կողմից. հայտարարություն 09/05/2022   17:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վերջին շրջանում սոցիալական ցանցերում լուրեր են շրջանառվում առ այն, թե իբրև ադրբեջանական կողմի հետ կա պայմանավորվածություն Ասկերանի շրջանի Իվանյան համայնքն ու Ստեփանակերտ քաղաքի Աջափնյակ թաղամասը «հանձնելու» մասին։ Այս մասին Արցախի տեղեկատվական շտաբը հայտարարություն է տարածել.
«Տեղեկացնում ենք, որ նման բնույթի կեղծ լուրերն ու խոսակցություններն իրականության հետ որևէ աղերս չունեն և շրջանառության մեջ են դրվում ադրբեջանական հատուկ ծառայությունների կողմից՝ մեր քաղաքացիների մոտ խուճապային տրամադրություններ, ինչպես նաև անօգնականության, անելանելիության, ճնշված լինելու զգացողություններ առաջացնելու և Հայրենիքում ապրելու կամքը կոտրելու նենգ նպատակով։
Արցախի իշխանությունները Իվանյան համայնքի ու մայրաքաղաքի Աջափնյակ թաղամասի, և, առհասարակ, Արցախի Հանրապետության որևէ այլ բնակավայրի «հանձնելու» մասին որևէ բանակցություններ չեն տանում։ Ընդհակառակը՝ նրանք օրուգիշեր աշխատում են այս և մյուս բոլոր համայնքների բնակիչների կենսագործունեության բարելավման նպատակով երկարաժամկետ և հիմնարար լուծումներ մշակելու ու կյանքի կոչելու ուղղությամբ։
Հորդորում ենք զերծ մնալ վերոնշյալ և ցանկացած այլ բնույթի ապատեղեկատվություն տարածելուց, քանի որ դրանով նպաստում եք թշնամու ծրագրերի իրականացմանը»,-ասված է հայտարարության մեջ։
20:59 04/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵկեղեցու խաչի օծման արարողություն՝ Արցախի Շոշում
15:28 04/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտակ Բեգլարյանը մշակութային ոլորտում համագործակցության հարցեր է քննարկել Զաքար Քեշիշյանի հետ
14:42 04/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիները պոկել են Բերձորի եկեղեցու գմբեթների խաչերը. քաղաքագետ
14:30 04/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտի քաղաքապետարանը շահագրգիռ անձանց հրավիրում է քննարկման թափառող շների դեմ պայքարի հարցով
19:58 03/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում որոշում են մի կողմ թողնել քաղաքական անհամաձայնությունները. Տրվել է «Արցախյան շարժում-2»-ի մեկնարկը

Власти Арцаха не ведут никаких переговоров о “сдаче” какого-либо населенного пункта - заявление Инфоштаба 09/05/2022   17:48  |  Лента новостей
В последнее время в социальных сетях муссируются слухи о якобы имеющейся договоренности с азербайджанской стороной о "сдаче" общины Иванян Аскеранского района и Ачапнякского района города Степанакерта. Об этом сообщает Информационный штаб Республики Арцах. В заявлении  Инфоштаба также говорится:
Инфоштаб сообщает, что подобного рода инсинуации и слухи не имеют ничего общего с реальностью и распространяются спецслужбами Азербайджана с коварной целью посеять среди наших граждан панические настроения, а также вызвать ощущения беспомощности, безысходности и подавленности и сломить волю к проживанию на своей Родине.
"Власти Арцаха не ведут никаких переговоров о "сдаче" общины Иванян и Ачапнякского района столицы, да и вообще любого другого населенного пункта Республики Арцах. Напротив, они денно и нощно работают над разработкой и реализацией долгосрочных и фундаментальных  решений по улучшению условий жизни жителей этого и всех других населенных пунктов.  Призываем воздержаться от распространения вышеуказанной и любой другой дезинформации, так как тем самым вы способствуете реализации планов врага”, - говорится в заявлении.