Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել․ ՀՀ ՊՆ 09/03/2022   15:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ-ն հայտնում է, որ հայկական ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։ Դա հերթական ադրբեջանական ապատեղեկատվությունն է։
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել, հայտարարելով, թե իբր ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները, նախորդ օրերին (առանց հստակեցնելու որևէ ամսաթիվ) կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ:
Իրադրությունը սահմանին հարաբերականորեն կայուն է, գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության ներքո»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

"Очередная дезинформация": Ереван опроверг сообщения Баку об обстреле азербайджанских позиций 09/03/2022   15:34  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении опровергло очередную дезинформацию оборонного ведомства Азербайджана.
"Минобороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию, заявив, что якобы подразделения ВС РА в предыдущие дни(без указания даты) открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, дислоцированных на восточном участке армяно-азербайджанской границы", - говорится в сообщении МО Армении.
В оборонном ведомстве РА отметили, что ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная, она находится под полным контролем ВС Республики Армения.