Պաշտոնապես հաստատվեց. Քիչ առաջ փլատակներից փրկարարները դուրս է բերել ևս մեկ դի.ԱԻՆ 08/15/2022 19:10 | ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ փլատակներից փրկարարները դուրս է բերել ևս մեկ դի։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԻՆ մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը։
«Այս պահի դրությամբ ունենք 7 զոհ:
Որոնողա-փրկարարական աշխատանքները շարունակվում են»,- հայտնեց Կոստանյանը։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 14-ին, ժամը 13։23-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Արշակունյաց 15 հասցեում գտնվող «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի է ունեցել պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբ, եռհարկանի շինությունը մասնակի փլուզվել է։
Պայթյունից մեկ օր անց՝ հրդեհը դեռևս չի մարել։ Հրդեհաշիջման և փրկարարորոնողական աշխատանքները շարունակվում են։
Պայթյունի հետևանքով 21 անձ համարվում է անհետ կորած, որոնց թվում 5 Իրանի, եւս մեկ՝ ՌԴ քաղաքացի։ Ավելի քան 60 քաղաքացի՝ տուժել է։

Спасатели извлекли из-под завалов ТЦ "Сурмалу" в Ереване тело седьмого погибшего 08/15/2022   19:32  |  Лента новостей
Из-под завалов ТЦ “Сурмалу” в Ереване только что извлекли тело еще одного погибшего, сообщил пресс-секретарь МЧС Армении Айк Костанян.
"На данный момент у нас семеро погибших", - написал он на своей странице в Facebook. Поисково-спасательные работы продолжаются.
Днем 14 августа в МЧС Армении поступило сообщение о взрыве с последующим возгоранием в ереванском торговом центре "Сурмалу", а также частичном обрушении трехэтажного здания.
По данным МЧС,  в результате взрыва погибли семь человек, пострадали более 60  человек. По последним данным, пропавшими без вести числится 21 человек, среди них – 5 граждан Ирана и одна гражданка России.