Երկու քաղաքացի զանգել են իրենց հարազատներին ու տեղեկացրել, որ պայթյունի պահին «Սուրմալու» կենտրոնում չեն եղել.ԱԻՆ մամուլի խոսնակ (տեսանյութ) 08/15/2022   17:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս պահին անհետ կորած համարվում է 17 քաղաքացի, որոնցից երկուսն օտարերկրացի են՝ Իրանի եւ Ռուսաստանի քաղաքացիներ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԻՆ մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը։
Նշենք, որ ավելի վաղ հաղորդվել էր 19 անհետ կորած քաղաքացու մասին, ինչի կապակցությամբ ԱԻՆ մամուլի խոսնակը նշել է, որ երկու քաղաքացի զանգել են իրենց հարազատներին ու տեղեկացրել, որ պայթյունի պահին «Սուրմալու» կենտրոնում չեն եղել։
Մյուս հարցերի առնչությամբ, ինչպես նշեց ԱԻՆ խոսնակը, նորություններ չկան․ 2 ժամ առաջ հաղորդված ինֆորմացիան անփոփոխ է մնում։
«Այսինքն, այս պահին իրականացվում են որոնողափրկարարական և հրդեհաշիջման աշխատանքներ, տեղում աշխատում են մեր խմբերը՝ կամավորների, Կարմիր խաչի ներկայացուցիչների հետ»,- ասաց Կոստանյանը։
Նա հավելեց նաև, որ այժմ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի տարածքում իրականացվում են հովացման աշխատանքներ, որպեսզի նորից բռնկումներ չլինեն։
10:39 15/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓրկարարները փլատակների տակից դուրս են բերել 10 տուժածի, 6 դի, ինչպես նաեւ 21 տրանսպորտային միջոց. ԱԻՆ
00:22 15/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհետ կորածներից 6- ը ողջ են գտնվել. ԱԻՆ
23:16 14/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԻՆ-ը հայտնել է պայթյունի հետեվանքով զոհվածներից 2-ի անունները
20:15 14/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓլատակներից դուրս է բերվել կնոջ այրված դի. 20 քաղաքացի ահազանգել է, որ չի կարողանում գտնել իր հարազատին.ԱԻ նախարար

Двое граждан, числившихся пропавшими без вести после взрыва в ереванском ТЦ, позвонили своим родственниками - МЧС 08/15/2022   17:58  |  Чрезвычайное просшествие
Пропавшими без вести на данный момент числятся 17 человек, среди них – двое иностранцев, в частности, граждане Ирана и России. Об этом сообщил пресс-секретарь МЧС Армении Айк Костанян.
Отметим, что ранее сообщалось о 19 пропавших без вести после взрыва в ТЦ “Сурмалу” в Ереване. Пресс-секретарь МЧС Армении ппроинформировал, что двое граждан позвонили своим родственниками и сообщили, что в момент взрыва их не было на территории ТЦ “Сурмалу”.
Пресс-секретарь ведомства также сообщил, что поисково-спасательная операция и работы по тушению пожара продолжается, в них задействованы группы МЧС, добровольцы, представители Красного Креста.
Он добавил, что на территории ТЦ “Сурмалу” в данный момент ведутся работы по охлаждению во избежание новых возгораний.