Պատմության ընթացքում միշտ երկու կառույց է կանգնել մեր ազգի կողքին, մեկը մեր եկեղեցին է, մյուսը՝ բանակը․ Գևորգյան (տեսանյութ) 08/11/2022   22:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր մենք ունենք երկիրը, Հայրենիքն ու ազգը փրկելու խնդիր, որովհետև իրականում կանգնած ենք ոչնչացման եզրին։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է «Հայ ազգային ճակատ» կազմակերպության հիմնադիր, ռազմական գործիչ Գևորգ Գևորգյանը։
«Իսկ դրա համար մեր պատմության ընթացքում միշտ երկու կառույց է եղել, որ կանգնել է մեր ազգի կողքին, մեկը մեր եկեղեցին է, մյուսը՝ բանակը»,- ասել է Գևորգյանը։
Գևորգյանի կարծիքով՝ ելքը՝ ինքնամաքրումն է, ապաշխարհությունը․
«Ես շատ կուզեմ, որ մեր Վեհափառ Հայրապետը կոչ անի ապաշխարհության և վերածննդի, դա շատ կարևոր կլինի, քանզի բոլորս ունենք դրա կարիքը»,- նշել է ռազմական գործիչը։
Ըստ նրա՝ պատահական չէ, որ 2018-ից հետո այս իշխանության առաջին թիրախը հենց Հայ առաքելական եկեղեցին դարձավ, քանզի, Գևորգյանի կարծիքով՝ միակը հենց եկեղեցին է, որ կարող է մարդկանց ոտքի հանել, ու ինչպես 1918թ-ին Սարդարապատից առաջ ղողանջեցին մեր եկեղեցու զանգերը, այդպես էլ հիմա պետք է ղողանջեն ապաշխարհության զանգերը։ Մանրամասները՝ տեսանյութում։
09:52 11/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում հրադադարի էական խախտումներ և միջադեպեր չեն արձանագրվել․ ՊԲ
22:50 10/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱնթույլատրելի են ՀՀ իշխանությունների կողմից ստվերային պայմանավորվածությունների պատասխանատվությունը արցախյան կողմի վրա բարդելու արատավոր փորձերը․ ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի հայտարարությունը
22:22 10/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչու՞ եք հեռացնում խաչքարերը․ Ալվինա Աղաբաբյան
21:00 10/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկ բան չեմ հասկանում. ինչու՞ են Արցախի իշխանություններն ակտիվ այս գործընթացում․ Ղազինյան

Самоочищение и покаяние: армянский военный деятель назвал выход из создавшейся ситуации 08/12/2022   11:10  |  Лента новостей
Сегодня перед нами стоит задача спасти страну, Родину и нацию, потому что мы в действительности оказались на грани уничтожения, заявил в эфире “ФактИнфо” основатель организации “Армянский национальный фронт”, военный деятель Геворк Геворкян.
“На протяжении всей нашей истории были две структуры, которые стояли бок о боком с нашей нацией. Одна из них – это наша церковь, а другая - армия”, - сказал Геворкян.
По его мнению, выход в самоочищении, покаянии.
“Я бы очень хотел, чтобы наш Верховный патриарх выступил с призывом к покаянию и возрождению. Это очень важно, поскольку мы все в этом нуждаемся”, - отметил военный деятель.
По его словам, не случайно, что после 2018 года первой мишенью действующей власти стала именно Армянская Апостольская Церковь, поскольку, по мнению Геворкяна, именно церковь может поднять людей, и как в 1918 году перед Сардарапатом звонили наши колокола нашей церкви, так и  сейчас должен раздастся звон колоколов покаяния.