Հայաստան֊Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպման վերաբերյալ որևէ պայմանավորվածություն չկա.ԱԳՆ խոսնակ 08/11/2022 14:01 | ԼՐԱՀՈՍ
Այս պահի դրությամբ Հայաստան֊Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպման վերաբերյալ որևէ պայմանավորվածություն չկա։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնում է ԱԳՆ խոսնակ Վահան Հունանյանը.
«Հայաստան֊Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպումների մասին մենք հանրությանը պատշաճ ժամեկտներում, նախօրոք տեղեկացնում ենք»,-տեղեկացնում է ԱԳՆ խոսնակը:
Նշենք, որ ավելի վաղ թուրքական ԶԼՄ-ները գրում էին, որ Հայաստանի և Թուրքիայի ներկայացուցիչների հերթական հանդիպումը տեղի կունենա սեպտեմբերին՝ Անկարայում:

Договоренности о встрече спецпредставителей Армении и Турции на данный момент нет – МИД РА 08/11/2022   14:19  |  Лента новостей
Каких-либо договоренностей о встрече спецпредставителей процесса нормализации отношений между Арменией и Турцией на данный момент нет. Об этом сообщил "ФактИнфо" пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян.
"Мы заранее, в надлежащие сроки, информируем общественность о встречах специальных представителей по процессу нормализации отношений между Арменией и Турцией", - сообщил пресс-секретарь МИД РА.
Отметим, что ранее турецкие СМИ написали, что очередная встреча спецпредставителей Армении и Турции по нормализации отношений состоится в сентябре в Анкаре.