Ես մտահոգված եմ Ադրբեջանի կողմից վերսկսված ագրեսիայով․ կանադացի սենատորի կոչը՝ միջազգային հանրությանը 08/09/2022 20:10 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի ժողովրդի վրա Ադրբեջանի հարձակումը 2020թ. նոյեմբերի հրադադարի մասին համաձայնագրից հետո ամենավերջին խախտումն է։ Կանադացի սենատոր Լեո Հուսակոսն թվիթերյան իր գրառման մեջ անդրադարձել է Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի վերջին ագրեսիային`կոչ անելով միջազգային հանրությանը դատապարտել այն։
«Ես մտահոգված եմ Ադրբեջանի կողմից վերսկսած ագրեսիայով և կոչ եմ անում Կանադային և միջազգային հանրությանը անվերապահորեն դատապարտել այն»,- գրել է սենատորը։

Канадский сенатор призвал Оттаву и международное сообщество осудить новую агрессию Азербайджан против Арцаха 08/10/2022   09:17  |  Лента новостей
Канадский сенатор Лео Хусакос призвал международное сообщество осудить агрессию Азербайджан против Арцаха.
“Нападение Азербайджана на народ Арцаха представляет собой самое последнее нарушение соглашения о прекращении огня от ноября 2020 года. Я обеспокоен возобновившейся агрессией Азербайджана и призываю Канаду и международное сообщество решительно осудить ее", - написал он в своем микроблоге в Twitter.