Մենք պատրաստ եւ ունակ ենք համախմբվելու հանուն Արցախի Հանրապետության պաշտպանության․ «Արդարություն» կուսակցություն 08/09/2022   13:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի «Արդարություն» կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է. «Արցախում ստեղծված ռազմաքաղաքական իրադրության պայմաններում, երբ Թուրքիայի օգնությամբ ադրբեջանական կողմը, 21-րդ դարում, բոլոր միջազգային, բարոյական և հումանիտար նորմերին հակառակ, սեղմելով օղակը մեծացնում է ճնշումը և՛ Հայաստանի, և՛ Արցախի նկատմամբ, և փաստացի, միջազգային հանրության աչքի առաջ իրականացնում հայ ժողովրդի հերթական արտաքսում իր հարազատ բնօրրանից՝ դիմադրելու և համայն հայության ներուժը ի շահ հայրենիքի ծառայեցնելու հնարավորություն կարող է լինել միայն այն դեպքում, եթե տեղի ունենա համայն հայության լայն համախմբում՝ Հանուն Արցախի Պաշտպանության: Հայը բազմիցս ապացուցել է, որ պատրաստ չէ Հայրենիքը թշնամուն հանձնելու գնով փրկել սեփական կյանքը:
Արցախի << Արդարություն >> կուսակցությունը ողջունում է մեր հայրենակիցների Հանուն Արցախի Պաշտպանության շարժում ստեղծելու նախաձեռնությունը և կոչ է անում իր կառույցներին, իրենց ողջ ներուժով, համախմբվել ստեղծված և հետագայում ստեղծվող նախաձեռնող խմբերի շուրջ , որոնց տեղակայման և կոնտակտային տվյալները կհրապարակվեն հաջորդիվ: Ցանկանում ենք նշել, որ այս նախաձեռնությունը մեծ ոգևորությամբ ընդունվել և ընթացք է ստացել նաև Հայաստանի Հանրապետությունում ու Սփյուռքի մեր հայրենակիցների մոտ: Մենք վստահ ենք, որ հայ ժողովրդի դիմադրության ոգին կոտրված չէ, և մենք պատրաստ և ունակ ենք համախմբվելու հանուն Արցախի Հանրապետության պաշտպանության»:
12:58 09/08/2022  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՌԴ խաղաղապանների կողմից, Իվանյան համայնքի վարչական տարածքում, կգործարկվի օդային տագնապի ազդանշան. ԱԻՊԾ
11:58 09/08/2022  |  ՄեկնաբանությունԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Լինդա Սանչեսը դատապարտում է Ադրբեջանի ագրեսիան ընդդեմ Արցախի ժողովրդի
10:05 09/08/2022  |  ՄամուլԼրագրողներն՝ անցանկալի անձ Արցախում . «Հրապարակ»
21:13 08/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԽՔ-ը դեռ հունիսի 30-ին ասում էր, թե 1,5 տարի առաջներս կա, խնդրին կտանք լուծում․ Վրթանեսյան
10:08 08/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈրոշ ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կրկին խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը. Արցախի ՊԲ

Мы готовы и способны объединиться для защиты Республики Арцах - партия “Справедливость” 08/09/2022   14:02  |  Лента новостей
Мы готовы и способны объединиться для защиты Республики Арцах. Об этом говорится в заявлении арцахской партии “Справедливость”.
"Противостоять и использовать потенциал всех армян во благо Родины в условиях создавшейся военно-политической ситуации вокруг Арцаха и Армении, когда азербайджанская сторона при поддержке Турции сжимает кольцо и усиливает давление как на Армению, так и на Арцах, и по факту в 21 веке происходит очередная депортация армянского народа из своих родных очагов на глазах у  всего мира, вопреки всем нормам морали и международного гуманитарного права, можно только в случае широкой консолидации армян всего мира во имя защиты прав армянского народа Арцаха на жизнь, имущество, проживание в родных сёлах и городах, веры, культуры", - говорится в заявлении.
В партии указали, что армяне неоднократно доказывали в своей истории, что не готовы спасать собственную жизнь ценой сдачи Родины врагу.
Партия “Справедливость” Арцаха приветствует инициативу наших соотечественников по всему миру о создании движения в защиту Арцаха, призывает всех членов своей партии, всеми своими возможностями и потенциалом объединиться вокруг созданных и создаваемых инициативных групп во имя защиты Арцаха. Местонахождение и контактная информация будут опубликованы позже. В партии отметили, что эта инициатива была воспринята с большим энтузиазмом и решительностью и в Республике Армения, и среди наших соотечественников в Диаспоре, так как она полностью исходит из справедливых требований армянского народа.
“Мы уверены, что дух сопротивления армянского народа не сломлен, мы готовы и способны объединиться для защиты Республики Арцах”, - подчеркивается в заявлении.