Հակառակորդի կրակոցից ժամկետային զինծառայող է վիրավորում ստացել. ՊՆ 08/07/2022   12:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 6-ի երեկոյան հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքում հակառակորդի կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Նվեր Արմենի Գևորգյանը (ծնվ. 2002թ.): Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում:
18:24 03/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի լկտիությունների համար պարարտ հող են ստեղծում ադրբեջանական հանցանքների փաստերը հետևողականորեն թաքցնող Հայաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաները. Արման Թաթոյան
19:40 01/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻ՞նչ է կատարվում Արցախում. Ֆեյսբուքյան օգտատերերը ահազանգում են ադրբեջանցիների առաջխաղացման մասին
12:40 31/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել հարավ-արևելյան ուղղությամբ․ Ադրբեջանը ստում է

Военнослужащий ВС Армении ранен от огня противника – Минобороны 08/07/2022   13:36  |  Лента новостей
Военнослужащий ВС Армении ранен от огня противника, сообщает в воскресенье министерство обороны Армении.
"Вечером 6 августа на боевой позиции, расположенной на восточном участке армяно-азербайджанской границы, от выстрела противника огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы N-ской воинской части Минобороны Армении рядовой Нвер Арменович Геворкян (2002 года рождения)", - сообщает ведомство
Сообщается, что жизни военнослужащего опасность не угрожает.
09:13 03/08/2022  |  Лента новостейАзербайджанский военнослужащий перешел границу, его вернули Баку – Минобороны Армении