Եղցահողում բնակչությունը չի տարհանվել․ համայնքապետ 08/03/2022 16:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Եղցահող գյուղի տարածքում կրակոցներ չեն եղել, այս պահի դրությամբ ևս չկան։ Բնակչությունը տեղում է, որևէ տարհանում չի իրականացվել։ Այդ մասին րոպեներ առաջ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նշեց Եղցահողի համայնքապետ Արտակ Հակոբյանը։
Հիշեցնենք, որ հեռուստամեկնաբան Նաիրի Հոխիկյանը քիչ առաջ տելեգրամյան գրառմամբ հայտնել էր, որ մարտեր են ընթանում Լաչինի միջանցքի մոտակայքում․ թշնամին մոտեցել է Եղցահող գյուղին, փորձում է դիրքավորվել նաև ճանապարհին հարակից բարձունքում։
Ավելի ուշ Արցախի պաշտպանության բանակը հաստատեց, որ այսօր՝ օգոստոսի 3-ին, ժամը 09։00-ից սկսած, ադրբեջանական ստորաբաժանումները կոպիտ կերպով խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ կիրառելով նռնականետեր և ԱԹՍ-ներ, ինչի հետևանքով ունենք մեկ զոհ, 8 վիրավոր։

Эвакуация населения из Ехцаоха не проводилась: в Арцахе рассказали о ситуации в селе 08/03/2022   16:24  |  Лента новостей
Стрельба на территории села Ехцаох не велась и в данный момент тоже не ведется. Местное население не покидало село, эвакуация не проводилась, сообщил несколькими минутами ранее в беседе с “ФактИнфо” глава общины Ехцаох Артак Акопян.
Напомним, ранее телекомментатор Наири Охикян сообщил, что в районе Лачинского коридора идут тяжелые бои, враг подошел к селу Ехцаох, пытается занять позицию на холме, прилегающем к дороге.
Позже министерство обороны Арцаха сообщило, что азербайджанские подразделения, начиная с 09:00 утра 3 августа, грубо нарушили режим прекращения огня, применив гранатометы и БПЛА в направлении позиций Армии обороны, в результате чего погиб один армянский военнослужащий и 8 получили ранение.