Հրատապ.Ադրբեջանական կողմը խաղաղապահ զորակազմի միջոցով պահանջ է ներկայացրել երթևեկությունը կազմակերպել նոր երթուղով 08/02/2022   19:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 2-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված նիստ` ԱԺ քաղաքական ուժերի մասնակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը։
Քննարկվել է շփման գծում նախօրեին ստեղծված իրավիճակը: Զեկուցմամբ հանդես է եկել պաշտպանության նախարար Կամո Վարդանյանը: Նախարարի խոսքով՝ լարվածությունը շփման գծի մի շարք հատվածներում շարունակվում է պահպանվել, և Պաշտպանության բանակը տիրապետում է իրավիճակին՝ առանց մարդկային ու դիրքային կորուստների:
Օրակարգային հաջորդ հարցը վերաբերում էր Արցախի Հանրապետությունը Հայաստանի Հանրապետության հետ կապող միջանցքին: Ադրբեջանական կողմը Արցախում տեղակայված խաղաղապահ զորակազմի միջոցով պահանջ է ներկայացրել առաջիկայում երթևեկությունը նոր երթուղով կազմակերպելու վերաբերյալ:
Անվտանգության խորհրդի նիստում քննարկվել են ստեղծված իրավիճակում ձեռնարկվելիք քայլերն, այդ թվում՝ նաև ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջոցով անվտանգ երթևեկության ապահովումը:
13:15 02/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼարվածությունը պահպանվում է, բայց ոչ խուճապ կա, ոչ էլ՝ դրա կարիքը․ ՊԲ զինվորն անում է անհնարինը. Մետաքսե Հակոբյան
10:41 02/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԳանձասարի համար մարտեր չեն մղվել.հակառակորդը հետ է շպրտվել Նարեշտարի ուղղությամբ (տեսանյութ)
10:35 02/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի հետ որևէ ձևաչափով գոյակցությունը արցախցիների համար բացառված է.Ապրելու երկիր

Азербайджан через миротворцев предъявил требование в ближайшее время организовать передвижение по новому маршруту 08/02/2022   19:27  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 2 августа созвал расширенное заседание Совета безопасности с участием политических сил Национального собрания.
Как сообщает Главное информационное управление Аппарата президента Республики Арцах, в ходе заседания была обсуждена ситуация, создавшаяся накануне на линии соприкосновения. С докладом выступил министр обороны Камо Варданян.
По словам министра, напряженность продолжает сохраняться на ряде участков линии соприкосновения, и Армия обороны контролирует ситуацию без человеческих и позиционных потерь. Следующий вопрос повестки заседания касался коридора, соединяющего Республику Арцах с Республикой Армения.
Азербайджанская сторона посредством миротворческого контингента, дислоцированного в Арцахе, предъявила требование в ближайшее время организовать передвижение по новому маршруту.
На заседании Совета безопасности обсуждались меры, которые необходимо предпринять в сложившейся ситуации, в том числе и обеспечение безопасного передвижения посредством российских миротворческих сил.