Դավիթ Բաբայան. Անհանգստանալու եւ խուճապի մատնվելու կարիք չկա, ամեն ինչ գտնվում է մեր զինված ուժերի վերահսկողության ներքո 08/01/2022   20:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Անհանգստանալու եւ խուճապի մատնվելու կարիք չկա, ամեն ինչ գտնվում է մեր զինված ուժերի վերահսկողության ներքո։ Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Արցախի հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը։
«Խոսելով Արցախում տիրող իրավիճակի մասին, ասեմ, որ անհանգստանալու եւ խուճապի մատնվելու կարիք չկա, ամեն ինչ գտնվում է մեր զինված ուժերի վերահսկողության ներքո։ Միայն խնդրում եմ հետեւել բացարձակապես պաշտոնական լրահոսին եւ սադրանքների չտրվել»,- նշել է նա ֆեյսբոուքում։
14:38 30/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Ոստիկանության բոլոր ստորաբաժանումները` համատեղ ՃՈ ծառայողների, ընդգրկվել են հերթական հատուկ միջոցառումներին

Волноваться и паниковать не стоит, все находится под контролем наших ВС – глава МИД Арцаха 08/01/2022   21:12  |  Лента новостей
Говоря о ситуации в Арцахе, должен сказать, что волноваться и паниковать не стоит, все находится под контролем наших вооруженных сил, написал министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян на своей странице в Facebook.
"Необходимо также полагаться исключительно на официальные источники информации и не поддаваться спекуляциям", - добавил Бабаян.
Ранее Минобороны Арцаха сообщило, что 1 августа с 09:00 на ряде участков северной и северо-западной приграничной зоны республики азербайджанские подразделения прибегли к провокации, предприняв попытки перейти линию соприкосновения, которые были пресечены силами Армии обороны.
В ведомстве заявили, что потерь с армянской стороны нет. Обстановка остается напряженной. Подробная информация о случившемся была предоставлена командованию российских миротворческих сил.