Իրավիճակը գտնվում է ՊԲ վերահսկողության ներքո, հայկական կողմը կորուստներ չունի 08/01/2022 22:09 | ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ հրամկազմը Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ համապատասխան քայլեր է ձեռնարկում իրադրության հանգուցալուծման ուղղությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Տեղեկատվական շտաբի տարածած հաղորդագրությունից։
«Ժամը 22։00-ի դրությամբ Արցախի Հանրապետության հյուսիսային և հյուսիս-արևմտյան առաջնագծի երկայնքով իրավիճակը հարաբերական կայուն է և շարունակում է գտնվել Պաշտպանության բանակի լիարժեք վերահսկողության տակ։
Հայկական կողմի կենդանի ուժի և դիրքային կորուստների մասին սոցիալական ցանցերում որոշ օգտատերերի կողմից տարածված տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը, և ՊԲ զինվորական անձնակազմը շարունակում է պաշտպանել իրեն վստահված բնագիծը։
ՊԲ հրամկազմը Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ համապատասխան քայլեր է ձեռնարկում իրադրության հանգուցալուծման ուղղությամբ:
Մեկ անգամ ևս հորդորում ենք մեր հայրենակիցներին զերծ մնալ չճշտված տեղեկություններ տարածելուց»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Ситуация под полным контролем Армии обороны: Инфоштаб Арцаха сообщил подробности об обстановке на передовой 08/01/2022   22:18  |  Лента новостей
По состоянию на 22:00 ситуация вдоль северной и северо-западной части передовой линии Республики Арцах относительно стабильная и продолжает находиться под полным контролем Армии обороны. Об этом сообщает Инфоштаб Республики Арцах.
“Информация о потерях в живой силе и позиций у армянской стороны, распространяемая некоторыми пользователями в социальных сетях, не соответствует действительности, военнослужащие Армии обороны продолжают защищать вверенные им границы”, - говорится в заявлении.
Отмечается, что командование Армии обороны совместно с командованием российских миротворческих сил предпринимает соответствующие шаги по разрешению ситуации.
Инфоштаб Арцаха призывает соотечественников воздержаться от распространения непроверенной информации.