Արարատ Միրզոյանը Իգոր Խովաևի հետ քննարկել է Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների, ԼՂ խնդրի կարգավորմանն առնչող հարցեր 07/28/2022   20:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 28-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ, ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևին։ Այս մասին տեղեկացնում են ԱԳՆ–ից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության ինստիտուտի և փորձի օգտագործման կարևորությունը՝ իր միջազգային մանդատին համապատասխան:

Мирзоян обсудил с Ховаевым отношения между Арменией и Азербайджаном и нагорно-карабахский конфликт 07/29/2022   09:11  |  Карабахский конфликт
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 28 июля принял российского сопредседателя Минской группы ОБСЕ, спецпредставителя главы МИД РФ Игоря Ховаева. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
В ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, касающихся урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном, а также нагорно-карабахского конфликта.
Министром Мирзояном была подчеркнута важность использования института и опыта сопредседательства Минской группы ОБСЕ в соответствии со своим международным мандатом.