Նիկոլն ավելի է «հաբռգելու» այս ընդդիմության շնորհիվ. Արգիշտի Կիվիրյան (տեսանյութ) 07/28/2022   21:04  |  Քաղաքական
Քաղաքականությունը տեխնոլոգիա է, ու եթե դու չես տիրապետում այդ մեխանիզմներին, թե ոնց ազդես հասարակության վրա, ուրեմն դու չես կարող հաջողություն ունենալ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է վերլուծաբան Արգիշտի Կիվիրյանը։
Նրա խոսքով, այդ պարագայում ինչքան ուզում ես ասա հասարակությանը, որ սահմանը Հորադիզում չի, այլ Գորիսում, նույնիսկ Երևանի մատույցներում, միևնույն է, այդ հասարակությունը քո մեջ չի տեսնում այն մարդուն, որը սահմանը Գորիսից հետ կտանի Հորադիզ։
«Դրա համար հեշտ է հասարակությանը մեղադրել, թե ինչու չի համախմբվում ընդդիմության շուրջ, մի ընդդիմության, որն ամեն օր ասում է սահմանը Հորադիզից հասել է Գորիս», ասել է Կիվիրյանը։
Ըստ նրա՝ հասարակությունն իրականում թքած չունի այն պրոցեսների վրա, որոնք տեղի են ունենում ՀՀ-ի շուրջ, բայց այն որ հասարակությունը չի վստահում քաղաքական ուժերին, թող այդ ուժերն իրենց մեջ փնտրեն մեղքը։
Վերլուծաբանի խոսքով, հենց ընդդիմության շարունակական պարտություններն են, որ այս իշխանությունը դարձրեցին «մարդակեր», ու Նիկոլն ավելի է «հաբռգելու» այս ընդդիմություն շնորհիվ։
23:48 27/07/2022  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանում ինֆլյացիան տարեկան կտրվածքով դանդաղել է մինչեւ 15,3 տոկոս
21:47 27/07/2022  |  Միջազգային լրահոսԶԼՄ-ներն Արեւմուտքին կոչ են արել բացել Ռուսաստանի հետ կապի ուղիները՝ փոխզիջում գտնելու համար
20:59 27/07/2022  |  Միջազգային լրահոսԱվստրիան առաջին անգամ գազի պետական պահուստ կստեղծի արտակարգ իրավիճակի դեպքերի համար
20:22 27/07/2022  |  Միջազգային լրահոսՀռոմի պապը կարող է Ռուսաստան ժամանել 2023-ին
12:16 27/07/2022  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանն «Իսլամական ութնյակ» մտնելու հայտ է ներկայացրել
10:39 27/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրգիշտի Կիվիրյանին եռամսյա հավաքի մեկնելու ծանուցում են ուղարկել
20:51 26/07/2022  |  ՔաղաքականՓաշինյանն այսօր փոխում է ՀՀ արտաքին քաղաքական կուրսը, որին ՌԴ-ի արձագանքը չի ուշանա. Խաչիկ Գալստյան (տեսանյութ)

Никол еще больше "обнаглеет" благодаря этой оппозиции – Аргишти Кивирян 07/29/2022   09:36  |  Политика
Политика – это технология; если ты не владеешь механизмами влияния на общество, то не можешь достигнуть успеха, заявил в эфире “ФактИнфо” аналитик Аргхишти Кивирян.
По его словам,  в таком случае, сколько бы ты и ни доносил до людей, что граница не в Горадизе, а в Горисе, даже на подступах к Еревану, все равно общественность не видит в тебе человека,  который отодвинет обратно границу от Гориса до Горадиза.
“Поэтому легче винить общество в нежелании консолидироваться  вокруг оппозиции, вокруг той самой оппозиции, которая каждый день говорит, что граница переместилась к Горису”, - сказал Кивирян.
По его словам, обществу в действительности не наплевать на текущие процессы вокруг Армении. Как отметил он, политическим силам лучше искать в себе причины недоверия общественности к ним.
По словам аналитика,  именно продолжающееся фиаско оппозиции превратила эту власть в “людоеда”, и Никол еще больше "обнаглеет" благодаря этой оппозиции.
18:15 20/08/2015  |  Лента новостей Апелляционный суд Армении оправдал координатора “Armenia Today” по делу об инциденте на проспекте Комитаса
16:16 08/06/2015  |  Актуальная темаАдвокат координатора новостного портала “Armenia Today” Аргишти Кивиряна сообщила о намерении дойти до Евросуда
13:01 12/05/2014  |  Криминальная хроникаССС Армении приняла к производству уголовное дело по факту применения полицейскими насилия в отношении Аргишти Кивиряна